مردم سی سخت باید در رفتار و عملکرد مسئولان همدردی و صداقت را با تمام وجود لمس کنند

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی روشنفکر در نشست علنی نوبت سوم امروز (دوشنبه، ۴ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی گفت: امروز ناراحتم، نه بخاطر زلزله، نه بخاطر غم و اشک خواهران و برادران هم استانی ام، ناراحتم که چرا زلزله منزله سی سخت بهشت خاورمیانه، نگین جنوب کشور و قطب گردشگری برای مسافران داخلی و خارجی تا به امروز مجهول و مغفول مانده است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس یازدهم افزود: دنا و شهر سی سخت، سخت لرزید و دچار زمین لرزه مهیبی شد، اماکن مسکونی و تجاری از ۶۰ درصد تا ۱۰۰ درصد تخریب و ویران شد، نه تنها بازار تعطیل و صنوف متضرر شد، بلکه همه مردم اعم از غنی و فقیر دچار آسیب های روحی و روانی شدید شده اند و تنها راه کاهش این صدمات روحی ایجاد امید و اعتماد عمومی در میان زلزله زدگان است.

وی ادامه داد: این عزیزان باید در رفتار و عملکرد ما همدردی، صداقت، تلاش و پیشرفت کار را با تمام وجود لمس کنند، در غیر این صورت صدمات روحی آنها به بحرانی بزرگ تبدیل خواهد شد.

روشنفکر خطاب به نمایندگان مجلس گفت: همکاران محترم؛ گرچه خدا را باید شاکر باشم که زلزله تلفات جانی نداشته است، ولی کشاورزان، دامداران و باغدارانی که بعد از یک ماه بی خوابی و تحول درد و رنج فراوان توانسته اند سرپناه ساده ای برای خود بسازند، هم اکنون آواره شده اند.

وی ادامه داد: باید به شهر سی سخت سفر کنید تا از نزدیک ببینید که چگونه این مردم به نابرده رنج گنج میسر نمی شود، جامه عمل پوشانده اند. در حقیقت این شهر سی سخت نبود که به مردم این دیار ارزش داده، بلکه هوش، زکاوت و پشتکار و فرهنگ کم نظیر مردم این سرزمین بوده که به این شهر ارزش بخشیده است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس تاکید کرد: سی سخت شهر برف و آفتاب در حقیقت قلب تپنده دنا است، همکاران عزیز به استناد قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده در اثر حوادث غیرمترقبه نکاتی را یادآوری می کنم: عدم احساس مسئولیت برخی اعضای جامعه مهندسین و اعتراف و اقرار بعضی از افراد این حوزه، که در همین راستا مردم مستمر سوال می کنند چرا در این عصر که شاهد پیشرفت علوم مهندسی هستیم، با کوچکترین حادثه ای اینچنین شاهد حجم بالای ویرانی، تخریب و خسارت بر مردم و هزینه بر دوش نظام باشیم؟

وی تاکید کرد: انتقادات و اعتراضات مردم در خراسان شمالی، خوزستان و کرمانشاه را در روزهای اولیه حوادث غیرمترقبه گذشته درباره شیوه توزیع امکانات و خدمات رسانی فراموش نمی کنیم. برنامه ریزان ما باید اطلاعات و آمار دقیقی از ساکنان داشته باشند، تا در هنگام توزیع اجناس شاهد اعتراضات مردم نباشیم.

روشنفکر گفت: شایسته می دانم از مدیران ملی و استانی که در همان روزهای آغازین در محل وقوع حادثه حضور پیدا کرده و مردم را تنها نگذاشتند تشکر کنم. از ریاست محترم قوه قضائیه و وزیر مسکن و شهرسازی و هیات همراه که به نمایندگی از دولت و از دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که موضوع را پیگیری کردند، قدردانی می کنم. همچنین از آقای مخبر و از نمایندگانی که بنا دارند به شهرستان دنا سفر کنند، پیشاپیش تشکر می کنم. از مدیران استان به ویژه استاندار پرتلاش و فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی نیز تقدیر می کنم. در پایان از نمایندگان می خواهم به داد شهرستان زلزله زده سی سخت برسند و با پیشنهاد بودجه آن موافقت کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.