مسئولان نظام در پازل دشمن بازی نکنند/ سپاه قدس مرزهای ایران را از کیلومترها دورتر مدیریت کرد

0 0

محمد رشیدی در گفتگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نه در شرق و نه در غرب دنیا، سیاست خارجی در وزارت خارجه تعیین نمی‌شود، گفت: سیاست خارجی در همه کشورها از سوی مقامات عالیرتبه و یا به صورت شورایی تبیین می شود و در نهایت وزرای خارجه بدون هیچ دخل و تصرفی آن را اجرا می کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره نحوه تعیین سیاست خارجی کشورمان عنوان کرد: این سیاست بر پایه سیاست های کلی ابلاغی در شورای عالی امنیت ملی تبیین می شود و مأموریت وزارت خارجه نیز صرفا اجرای این سیاست ها است.

وی افزود: در این بین انتظار می رود مسئولان همراهی و همگامی لازم در مسیر سیاست های کلی نظام را داشته باشند و در پازل دشمن بازی نکنند که اخیرا وزیر امور خارجه در همین راستا دچار اشتباهی استراتژیک شد.

رشیدی در ادامه به نقش نیروی قدس در زمینه سازی برای دیپلماسی فعال اشاره و بیان کرد: اگر نیروی قدس نبود، داعش در عراق، سوریه و افغانستان همگی را تسلیم سیاست های آمریکا می کرد و این همان حالت انفعال است که سپاه قدس با قرارگیری موثر در میدان، زمینه دیپلماسی فعال را ایجاد می کرد و در غیر این صورت کشورها جرأت نداشتند مستقل عمل کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه نیروی قدس توانسته باعث شود تا خارج از مرزها، مرزهای خود را مدیریت کنیم، خاطرنشان کرد: همین امر باعث شد تا آنها بخواهند با ما وارد مذاکره شوند این در حالی است که آمریکا هیچگاه قصد تعامل ایران با همسایگان نداشته و قصد داشت همه سیاست ها را به کشورهای منطقه دیکته کند اما عملکرد سپاه قدس باعث شد از انزوای جمهوری اسلامی در منطقه جلوگیری شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.