مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بجای بهانه‌گیری، تعهدات برجامی‌اش را انجام دهد

0 3

یعقوب رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با موضع گیری جدید مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه برجام مبنای پرداختن به نگرانی‌های امنیتی منطقه است، گفت: اروپایی ها تعهدات سیاسی و اقتصادی زیادی در برنامه جامع اقدام مشترک بر عهده گرفتند که بسیاری از آنها را محقق نکرده اند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: صحبت های مذکور نشان دهنده بهانه گیری اروپایی ها برای انعقاد برجامی دیگر در خصوص مسائل موشکی، حقوق بشر و موضوعات منطقه ای است.

وی ادامه داد: باید یادآور شد جمهوری اسلامی ایران توانست از طریق نابودی تروریست های تکفیری داعش،  ثبات و صلح را به منطقه باز گرداند از این رو طرح مسئله بی ثباتی از سوی کشورمان در منطقه بی اساس و نادرست است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به ابراز نگرانی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به اینکه برجام سبب جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای از سوی کشورمان شده است، افزود: طبق فتوای رهبر انقلاب اسلامی، کشورمان هیچگاه درصدد دستیابی به سلاح کشتار جمعی نیست و این موضوع را حرام می داند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته در این کشورمان بین دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای را حق خود می داند و ذیل مقررات بین المللی فعالیت کرده اما دشمنان ایران اسلامی تلاش کردند این فعالیت های را غیرصلح آمیز معرفی کنند.

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در یادداشتی ادعا کرد بدون توافق برجام، ایران تاکنون به سلاح هسته‌ای دست یافته و بی‌ثباتی دیگری را به منطقه افزوده بود. وی همچنین نوشت، برجام سنگ بنای پرداختن به دیگر دغدغه‌های مشترک از جمله مسائل مرتبط با امنیت منطقه‌ای است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.