مشکلات رسانه‌ای استان کردستان مطرح و پیگیری شود

0 2

 به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، محسن فتحی در نشست با مدیران و خبرنگاران،گفت: رسانه های کردستان؛ و نقش رسانه های پویا در توسعه کردستان چشمگیر است و از  همین رو  کارگروه رسانه با همراهی مجمع نمایندگان تشکیل می شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان گفت: نظام مسائل و مشکلات رسانه ای استان باید مطرح و پیگیری شود که در این راستا یک کارگروه متشکل از مدیران و خبرنگاران فعال استان با همراهی و حمایت مجمع نمایندگان باید تشکیل شود.

نماینده مردم سنندج و دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: جامعه رسانه ای استان صادق ترین و شرافتمندانه ترین خبرنگاران کشور هستند و خبرنگاران کردستان صادقانه در راستای رفع معضلات استان گام برداشته و همواره مشکلات و معضلات استان را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتقال داده اند.

وی با اشاره به اینکه در روز خبرنگار مسئولان به یاد مشکلات و مسائل حوزه فعالیت خبرنگاران می افتند، افزود: خبرنگاران علیرغم مشکلات و مسائلی که در زندگی شخصی خود با آن روبه رو هستند اما هیچگاه اجازه نداده اند به آزادی، حریت و رسالت اطلاع رسانی شان لطمه ای وارد شود که براین اساس مسئولان باید خود را در مقابل ادای حق خبرنگاران مسئول بدانند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان بیان کرد: یکی از وظایف اصلی نمایندگان مجلس در حوزه نظارتی بوده است که این نظارت به وسیله رجوع به مطبوعات، جراید و خبرگزاری ها کسب می شود و رسانه ها با انتقال کم و کاستی ها زمینه پیگیری این معضلات توسط نمایندگان مجلس را فراهم می کنند.

وی با اشاره به اینکه پویایی رسانه های استان موجب می شود حوزه نظارتی نمایندگان مجلس قوی تر شود، افزود: خوشبختانه فضای رسانه ای استان کردستان از حضور خبرنگاران فعال و پویایی بهره مند است که این برای استان بسیار مفید خواهد بود.

فتحی عنوان کرد: نظام مسائل و مشکلات رسانه ای استان باید مطرح و پیگیری شود که در این راستا یک کارگروه متشکل از خبرنگاران فعال استان باید تشکیل تا مسائل صنف خبرنگاران پیگیری و گوشه ای از خدمات خبرنگاران جبران شود.

وی  در پایان یادآورشد: انتظار ما از جامعه رسانه ای این است که همواره مطالبه گر حقوق خود نیز باشند و باید فضایی را ترسیم کنیم که جامعه رسانه ای استان بتوانند مطالبات خود را پیگیری کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.