معرفی وزرا توسط رئیس جمهور و رأی اعتماد توسط مجلس صورت می گیرد

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصول ۱۱۳ و ۱۳۳ قانون اساسی گفت: براساس اصل ۱۱۳ بعد از رهبر انقلاب، عالی ترین مقام کشور رئیس جمهور است، همچنین بر اساس اصل ۱۳۳ وزرا توسط رئیس جمهور تعیین و به مجلس برای کسب رأی اعتماد معرفی می شوند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین معرفی وزرا توسط رئیس جمهور و رأی اعتماد توسط مجلس صورت می گیرد. این مهم در حالی است که این روزها برخی خلاف واقع عنوان می کنند همه امور مرتبط با رهبر انقلاب است که باید یادآور شد در برخی موارد مرتبط با وزرا صرفاً عدم مخالفت ایشان مطرح است، ولی تعیین کننده آنها رئیس جمهور است و این افراد باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: این روزها برخی از همکاران به ماده ۲۰۲ آیین نامه داخلی مجلس چندین مرتبه استناد کردند که باید عنوان کرد صلاحیت ذکر شده در این ماده به دو بخش عمومی و بررسی مجلس تقسیم می شود که در این راستا قرینه مقارنت وجود دارد، بنابراین وقتی انطباق مدرک، سوابق، برنامه ها و… پس از صلاحیت مطرح می شود، نشان از صلاحیت عمومی دارد که برای آنها استعلام گرفته می شود./

پایان پیام

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.