مقدمات اجرای پروژه راه‌آهن شهرکرد ـ خوزستان ـ بندر امام(ره) فراهم است

0 3

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا رضائی کوچی بعداز ظهر امروز (پنج شنبه، ۱۸ دی ماه)در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی‌ رئیس مجلس شورای اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: با توجه با محدودیت در سفره‌های آب زیرزمینی‌ در استان‌ چهارمحال و بختیاری، تامین ‌یک منبع آبی مطمئن و دائم ‌الزامی ‌است.

وی تاکید کرد: پروژه آبرسانی از سد زاینده رود به استان در قالب پروژه بن‌ ـ بروجن در حال انجام است و براساس مجتمع‌های آبرسانی منابعی تخصیص خواهد یافت‌ و تامین‌ اعتبار برای ادامه روند فعالیت ‌در دستور کار قرار دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای تکمیل تصفیه‌خانه‌ شهر سامان ۱۰‌ میلیارد تومان نیاز است تا ۶۰ هزار نفر از آب آن ‌بهره‌مند شوند، همچنین برای تکمیل تصفیه‌خانه سفیددشت نیز ۲۰ میلیارد تومان نیاز است که به ‌توسعه شرکت فولاد و اشتغال و توسعه نیز کمک خواهد کرد.

رضایی‌کوچی خاطرنشان کرد: راه‌های استان در ۳‌‌ محور اصلی و ترانزیتی از خوزستان به مرکز کشور و شمال کشور در دست اقدام و نیازمند تامین ‌اعتبار است.

وی تاکید کرد: محور شهرکرد‌ به بروجن و لردگان بخش عمده‌ای از آن انجام شده است و ۶‌ کیلومتر مانده به لردگان تا ۲۲ بهمن‌ قابل بهره‌برداری است و کل پروژه تا پایان سال آینده به اتمام ‌می‌رسد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.