ملاک احراز صلاحیت‌ها داوطلبان باید اسناد مثبت باشد/هیأت‌های نظارت حق مردم را مراعات کنند

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن پیرهادی خواستار رعایت انصاف و عدالت در رسیدگی به شکایت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا شد و گفت: هیات‌های نظارت در بررسی مجدد پرونده‌های معترضان اسناد مثبت را ملاک عمل قرار دهند و از تصمیم گیری بر اساس گزارشات غیر رسمی و نامعتبر خودداری کنند.

این عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا با بیان اینکه همان طور که در روایت مکررا تاکید شده است حفظ آبروی مومن از حفظ آبروی خانه خدا مهمتر واولاتر است، ادامه داد: ضروری است که هیات‌های نظارت به دور از نگاه سیاسی، جناحی، قومی و مذهبی در بررسی شکایات و احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا مراقب آبروی مردم بوده و هوشیار باشند که خواسته یا نخواسته در جهت تامین منافع شخصی یا گروهی حقی از فردی را ضایع نکنند.

وی اظهار کرد: ملاک عمل و رویکرد اعضای محترم هیات‌های نظارت و اجرایی در بررسی صلاحیت و رسیدگی به شکایت آن دسته از داوطلبانی که صلاحیت شان از سوی هیات‌های اجرایی و هیات‌های نظارت شهرستان‌ها تایید نشده است باید اسناد مثبت ارجاع شده به آنها باشد و از توجه به هرگونه گزارش غیر رسمی و پراکنده گویی‌ها که از غرض قومی  و محلی خالی نیستند، خودداری کنند.

 عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یاد آور شد: هیات‌های نظارت و اجرایی در استانها باید از اسناد شخصی مردم که نزد آنها به امانت است، صیانت ومراقبت کنند.

 پیرهادی با تاکید بر اینکه مراعات حق مردم و حق نظام در انتخابات شوراهای شهر وظیفه هیات‌های نظارت است، ادامه داد: بسترسازی برای برگزاری انتخاباتی با حداکثر مشارکت مردم بر دوش دستاندرکاران انتخابات است، بنابراین ضروری است، دستگاه‌های نظارتی و مراجع قانونی با وسواس بیشتر به هیات‌های نظارت گزارش دهند و به جد مراقبت کنند که حقی از فردی یا گروهی ضایع نشود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.