نادیده گرفتن کشتار غیرنظامیان یمنی برگ دیگری از تناقض در حقوق بشر

0 4

ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به گزارشی که اخیرا از سوی انگلیس در رابطه با موارد نقض حقوق بشر در یمن منتشر شده است، گفت: در این گزارش کشتار غیرنظامیان یمنی به کلی نادیده گرفته شده است که نشان می‌دهد اروپا، سازمان‌ها و مجامع بین المللی در رابطه با حقوق بشر، گفتار و عملکرد متناقضی دارند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مدعیان حقوق بشر به آنچه ادعا می‌کنند، پایبند نیستند عنوان کرد: اینها همان هایی هستند که شعار حمایت از حقوق بشر سر می دهند اما علیه حقوق حقه بشر و مظلومان عمل می کنند.

ابراهیم عزیزی

وی افزود: متأسفانه کشورهای اروپایی و برخی سازمان های بین المللی مدعی حقوق بشر از این موضوع صرفا استفاده ابزاری دارند و بشر مد نظر آنها متفاوت از سایر تعاریف است.

عزیزی در ادامه تأکید کرد: معتقدیم باید در موضوع حقوق بشر بازنگری صورت گیرد و اگر قرار است در رابطه با این موضوع اقدامی صورت گیرد باید حق مردم مظلوم یمن و فلسطین نیز مورد توجه واقع شود همچنین مظلومیت ملت عراق به دلیل دخالت های خارجی باید مد نظر باشد.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با ابراز تأسف از اینکه اقدام نظام های سلطه گر که خلاف حقوق بشر واقعی است دیده نمی شود، خاطرنشان کرد: امروز فقط یک شعار از حقوق بشر باقی مانده و شاهد هیچگونه اقدام عملی در این زمینه نیستیم که سزاوار نهادهای مرتبط با حقوق بشر نیست./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.