نقش احزاب در طرح اصلاح قانون انتخابات پر رنگ می شود

0 0

رسول فرخی میکال در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم اصلاح قانون انتخابات در راستای مشارکت فعال احزاب و جریانات سیاسی گفت:یکی از مهمترین محورهای سیاست های کلی انتخابات ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری،فراهم آوردن زمینه مشارکت فعال احزاب سیاسی است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها ادامه داد: فعالیت احزاب سیاسی در چارچوب قانون اساسی و التزام به نظام می تواند منجر به حضور پرشور و گسترده مردم در فعالیت های سیاسی و اجتماعی از جمله انتخابات شود.

وی افزود: احزاب کشور دارای ظرفیت هایی مانند استعدادیابی و پرورش افراد توانمند در عرصه سیاست هستند همچنین با شناسایی نقاط ضعف و قوت قادر به ارائه تحلیل صحیحی از شرایط کشور بوده که می توان به عنوان الگو برای حل مشکلات فعلی بهره برد.

فرخی میکال ابراز کرد: مشارکت فعال احزاب در انتخابات یکی از موارد بسیاری مهمی بوده که کمیسیون شوراها آن را در اصلاح قانون انتخابات لحاظ خواهد کرد.

وی بیان کرد: نقش آفرینی احزاب نباید صرفا به انتخابات و سهم خواهی باشد بلکه ضرورت دارد تا در تمامی عرصه های اجتماعی و سیاسی فعالیت داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها خاطر نشان کرد: امیدواریم که با اصلاح قانون انتخابات نظام‌نامه ای درباره حضور احزاب و جریانات سیاسی به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری درباره انتخابات داشته باشیم تا در پیشبرد اهداف و برنامه های کشور موفق تر از گذشته عمل کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.