نقش افزایش نرخ نهاده‌های دامی در تغییر قیمت شیر

0 1

احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعیین قیمت شیر، گفت: بر اساس قانون اصلاح شده تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی قیمت شیر باید در شورای تعیین قیمت محصولات اساسی کشاورزی تعیین شود و این شورا مرجع تعیین قیمت است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با توجه به هزینه‌های بالادستی و افزایش قیمت نهاده‌های دامی تولیدکنندگان شیر در حال نابودی هستند، عنوان کرد: قیمت پایین شیر زیان بسیار بالایی را برای دامداران به عنوان تولیدکنندگان شیر به همراه داشت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت قصد دارد اعلام کند که در جامعه و بخش تولید تورمی وجود ندارد اما می‌توان بحث افزایش قیمت را در نهاده‍‌های دامی مشاهده کرد.

وی افزود: قیمت نهاده‌های دامی بین ۱۲۰ تا ۴۶۰درصد رشد قیمت داشته‌اند با این شرایط نمی‌توان انتظار عدم افزایش قیمت شیر را داشت.

آزادی‌خواه با بیان اینکه در تغییر قیمت شیر وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت نقش دارند، گفت: قیمت شیر باید متناسب با افزایش هزینه‌های تولید مانند نهاده‌های دامی تعیین شود تا دامداران بتوانند نسبت به تولید این محصول اقدام کنند./

پایان پیام

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.