نمایندگان برای نظارت به استماع گزارش مسئولان بسنده نمی‌کنند

0 3

سیدرضا تقوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به بیان اهمیت نظارت میدانی نمایندگان پرداخت و با اشاره به وظیفه نظارت در حوزه نمایندگی مجلس گفت: زمانی که اعتبارنامه نمایندگان از هر حوزه انتخابیه ای تصویب می شود، وی نماینده کل ملت ایران خواهد شد و صرفا اختصاص به یک حوزه انتخابیه ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نظارت به معنای نشستن در مجلس و استماع گزارش کارشناسان و مسئولان نیست، عنوان کرد: یکی از راه های نظارت، حضور فیزیکی نمایندگان بر سر طرح ها و پروژه ها و مشاهده وضعیت مردم از نزدیک است.

وی افزود: علیرغم اینکه دیوان محاسبات به وظایف خود عمل می کند، نمایندگان نیز باید با حضور در مناطق مختلف از نحوه تخصیص بودجه های اختصاصی و مصوب به پروژه ها و مسائل مختلف باخبر شود.

تقوی در ادامه با تأکید بر اینکه نمایندگان باید خواسته های مردم را از زبان آنها بشنوند نه مسئولان، اظهار داشت: اینگونه بازدیدهای نظارتی در آینده کشور اثرگذار است و نمایندگان نباید صرفا به حوزه های انتخابیه خود بسنده کرده بلکه باید در شهرهای دیگر نیز حضور یافته و از نزدیک مسائل مردم را درک کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه نمایندگان باید از نزدیک بر حسن اجرای قوانین نظارت کنند، خاطرنشان ساخت: لازم است جلسات عمومی در صحن و قانون نویسی کمتر و نظارت بیشتر شود چرا که قانون به اندازه کافی در کشور موجود بوده و حتی قوانین اضافی باید با تنقیح حذف شود و این نظارت است که در مجلس یازدهم اهمیت بسزایی دارد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.