هر تفسیر آمریکا درباره مکانیسم ماشه زورگویانه و غیرقانونی است

0 3

سید نظام‌الدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر فعال شدن مکانیسم ماشه ظرف یک هفته آینده، گفت: ترامپ هر تصمیمی در ارتباط با فعال شدن مکانیسم ماشه بگیرد، غیر قانونی است. پیشنهاد آمریکا در شورای امنیت نیز به سرانجام نمی‌رسد و با مخالفت قاطع کشورهای عضو شورای امنیت و برجام روبه‌رو می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت آمریکا به صورت یک جانبه تحریم‌های مختلفی را علیه ایران اعمال کرده است اما اینکه بخواهد مجدد قطعنامه شورای امنیت را از طریق مکانیسم ماشه برگرداند، چیزی نیست که در اختیار آمریکا باشد.

موسوی اقدام و تلاش دولت ترامپ را غیرقانونی و غیر‌حقوقی دانست و تصریح کرد: در صورتی که شورای امنیت به چنین پیشنهادی تن دهند، یک بدعت در تاریخ است زیرا به لحاظ قانونی و حقوقی چنین اقدامی امکان پذیر نیست مگر اینکه ایالات متحده بخواهد تفسیر غیرقانونی از مکانیسم ماشه ارایه کند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مکانیسم ماشه مرتبط با یکی از بندهای برجام است و تنها از طرف یکی از اعضای برجام می‌تواند این موضوع مطرح شود بنابراین هر تفسیری که از سوی دولت آمریکا ارایه شود، زورگویانه و غیرقانونی است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.