هفته های سرکشی به حوزه های انتخابیه روزهای پرمشغله ای برای نمایندگان است

0 2

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احد آزادی خواه در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصول ۳۹ و ۷۶ قانون اساسی که در خصوص ممنوعیت هتک حرمت و در نظر گرفتن مجازات برای این امر است، عنوان کرد: شخصیتی که در دولت فعلی جایگاه قانونی دارد نباید چنین عملی از او سر می زد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی عذرخواهی وزیر امورخارجه را دلیلی بر هتک حرمت به جایگاه والای سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: خوب بود همکارانی که تحقیق و تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری را مطرح کردند به موضوع هتک حرمت در قانون اساسی نیز توجه می کردند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: هتک حرمت به فردی که جایگاه قانونی دارد و برای دنیا قابل احترام است جای تاسف و تعجب دارد. اگر یک نظرسنجی صورت می گرفت قریب به اتفاق مردم ایران از این هتک حرمت ناراحت شده بودند. نباید اجازه داد مسئولان به چهره های ملی و دارای کاریزما که وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن انجام دادند هتک حرمت کنند.

وی درباره میزان امضاهای به ثبت رسیده در طرح تحقیق و تفحص از مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، گفت: بسیاری از همکاران به دلیل مشغله های بسیار زیاد در حوزه انتخابیه متوجه بارگذاری این طرح در سامانه نبودند و به همین دلیل بسیاری موفق به امضای آن نشدند متاسفانه هفته ای که ما در حوزه های انتخابیه مشغله های بسیاری داشتیم عنوان شد که مجلس تعطیل است که این تحریف و دروغ است.

وی ادامه داد: کار نمایندگان در هفته ای که در حوزه انتخابیه هستند چند برابر می شود و از صبح تا آخر وقت مشغول کار هستند لذا ضرورت دارد تدبیری برای اخذ امضای مجدد درخصوص طرح تحقیق و تفحص مذکور از سوی هیات رئیسه اندیشیده شود چرا که این تحقیق و تفحص مطالبه مجلس انقلابی است.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار نماینده ملایر، گفت: متاسفانه این مسئله مصطلح شده که مجلس در هفته های سرکشی به حوزه انتخابیه تعطیل است جهت اطلاع مردم شریف عرض می کنم که این هفته ها پرکارترین هفته های مجلس بوده چرا که نمایندگان به میان مردم می روند و اقدامات نظارتی بسیاری را در حوزه های انتخابیه انجام می دهند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.