وادادگی دولت عامل بلاتکلفی برجام است/ قانون مجلس ابزاری برای احقاق حقوق ملت ایران

0 3

محمدحسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات رییس جمهور مبنی بر اینکه قانون اقدام راهبردی مجلس مانع لغو تحریم ها شده است، گفت: اتفاقا باید اذعان کرد اگر زودتر این قانون تصویب می شد، اکنون تحریم ها برچیده شده بود.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر دولت این قانون را کامل اجرایی کرده بود و اجرای آن را به تاخیر نمی انداخت، این روزها نتیجه حاصل میشد، اظهار کرد: در واقع قانون مجلس اجازه شکل گیری مذاکرات را داد و به نوعی تنفس مصنوعی به برجام داده شد.

وی ادامه داد: بدون شک آنچه موجب شد در مذاکرات مجددا به حق و حقوق قانونی خود دست نیابیم، به عملکرد و کوتاه آمدن دولت در عمل به قانون مجلس بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به رییس جمهور، افزود: مجلس با تصویب قوانین دیگر و همچنین دولت جدید با ایستادگی و قدرت، حق ملت را از مذاکرات خواهند گرفت تا اینکه گردن کج کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آینده نشان می دهد قانون اقدام راهبردی مجلس چه میزان در مذاکرات موثر بوده و اگر وادادگی دولت نبود، بعد از گذشت ۷ سال از برجام، الان تکلیف معلوم بود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.