واردات گوشت دامپروران گلپایگانی را متضرر کرده است

0 3

مسعود خاتمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت دامداران در گلپایگان و خوانسار،گفت: استان اصفهان به عنوان یکی از قطب‌های دامداری و دامپروری در کشور مطرح است و در استان اصفهان،گلپایگان به عنوان قطب دامداری شهره دارد بنابراین الزام آور است که تمهیداتی برای بهبود شرایط اقتصادی دامداران در گلپایگان تدارک دیده شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دیرینه تولید در دامداری‌های  گلپایگان بالا است و این سابقه و تاریخ نشان از ظرفیت مهم تولید در حوزه دامپروری دارد، تصریح کرد: سیاست های ناهمگون درحوزه تولید در دامپروری یکی از مشکلات اساسی دامپروران در گلپایگان است بنابراین مسلم است که سیاست های ناهمگون دولتی دامپروران را متضرر کرده است.

وی ادامه داد: سیاست های ناهمگون در حوزه دامپروری موجب شده است که برخی از تولیدکنندگان در حوزه دامپروری، این نوع  از فرصت های شغلی را رها کنند و به دیگر فرصت های شغلی بپیوندند.

خاتمی افزود: زمانی که سرمایه گذار در حوزه تولید دام و دامپروری سرمایه گذاری می کند، نباید با سیاست‌های ناهمگون اقتصاد سرمایه گذار را برهم زد به طور مثال زمانی که دامدار در تولید و پرورش دام سرمایه گذاری می کند نباید به یکباره با واردات گوشت، برنامه ریزی های تولیدی سرمایه گذار را با مشکل روبه رو کرد.

وی خاطر نشان کرد: الزام آور است که صنعت دامپروری در گلپایگان احیاء شود تا بتوان با توجه به ظرفیت های صنعت دامپروری، فرصت های اشتغال پایدار برای افراد جویای کار ایجاد کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس با بیان اینکه واردات گوشت دامپروران گلپایگانی را متضرر کرده است، یادآورشد: سیاست های غلط و غیر کارشناسی به ضرر تولیدکنند تمام می شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.