واکسیناسیون عمومی باید مهمترین اولویت دولت آینده باشد/ نظام ارجاع مساله مغفول مانده دولت دوازدهم در حوزه بهداشت

0 0

همایون سامه یح نجف آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد اولویت‌های حوزه بهداشت و درمان در دولت سیزدهم، گفت: وظیفه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حفظ سلامت جامعه است و واکسیناسیون عمومی باید مهمترین و اولین اولویت دولت آینده باشد و در اسرع وقت انجام شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید توجه جدی به واکسیناسیون عمومی داشته باشد و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که به هر نحوی مدارس، دانشگاه‌ها و مهدهای کودک بازگشایی شود زیرا آموزش‌های مجازی دیگر به صلاح نیست و اثرات سوئی در بلندمدت بر روی جامعه می‌گذارد و آسیب‌های آن جبران ناپذیر است.

وی ادامه داد: آموزش‌ها از طریق فضای مجازی ناقص و پرورش هم به طور مناسب انجام نمی‌شود.

نماینده مردم کلیمیان در مجلس یازدهم تامین دارو را از جمله اولویت‌های مهم دولت آینده دانست و ادامه داد: کمبود دارو در حال تبدیل به معضلی بزرگ است در واقع برخی داروهای وارداتی و حتی تولید داخل کم یاب بوده و بیماران برای تامین دارو سرگردان هستند.

نجف آبادی توجه به بیمه همگانی و بهبود ارائه خدمات به بیماران را ضروری دانست و گفت: توجه به مساله آموزش پزشکی و پیراپزشکی باید در دستور کار جدی مسئولان مربوطه قرار گیرد و به نحوی باشد که خروجی دانشگاه ها افرادی باسواد و متخصص باشد.

وی نظام ارجاع را از مهمترین مسائل مغفول مانده دولت فعلی در حوزه بهداشت و درمان دانست و افزود: نظام ارجاع از موارد مهم در نظام سلامت است و در کنار هر فرد باید یک پزشک یا تیم پزشکی حضور داشته باشد و نیاز است این مهم در دولت سیزدهم به صورت جدی اجرا شود البته وزارت بهداشت و دولت علیرغم مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها نهایت اهتمام خود را برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان به کار بردند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.