وزارت امور خارجه باید پاسخ قاطعانه‌ای را به اتحادیه اروپا بدهد

0 3

ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به بیانیه مداخله‌جویانه اتحادیه اروپا در خصوص مسائل جمهوری اسلامی، اشاره کرد و گفت: بیانیه اخیر اتحادیه اروپا در رابطه با مسائل و امورات داخلی کشورمان خلاف حقوق بین‌الملل بوده پس وزارت امور خارجه کشورمان باید پاسخ قاطعانه‌ای نسبت به این اقدام داشته باشد.

وی در ادامه افزود: وزارت امور خارجه باید سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا را احضار و تذکرات جدی به آنها داده شود تا اینکه دیگر نتوانند در مسائل و امورات داخلی کشورمان اقدامات و اظهارات مداخله‌جویانه‌ای داشته باشند.

نماینده مردم دشستان به رفتارهای دوگانه غرب در قبال با حقوق بشر اشاره و تاکید کرد: شدیدترین جنایات بشری در کشورهای اروپایی اتفاق می‌افتد و سردمداران غرب مردم را با کوچک‌ترین اعتراضی مورد سرکوب شدید خود قرار می‌دهند، اما از سویی کشورهای دیگر را محکوم به نقض حقوق بشر می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس در ادامه افزود: در حال حاضر بخشی از مسائل و مشکلات موجود در کشورمان به سبب حمایت‌های این کشورها از رژیم بعث عراق بوده؛ ضمن اینکه گروه‌های تکفیری را مورد حمایت جدی خود قرار می‌دهند تا در نقاط مختلف دنیا دست به اقدامات خرابکارنه بزنند و این جای تعجب دارد که با این همه خوی خشونت‌آمیز دم از حقوق بشر می‌زنند.

نماسینده مردم دشتستان اظهار کرد: غربی‌ها نمی‌توانند به بهانه‌های واهی در امورات داخلی کشورمان دخالت کنند و این مسئله را تحت هیچ شرایطی نمی‌پذیریم؛ بنابراین وقتی دستگاه دیپلماسی ما در مسائل گوناگون منفعلانه عمل کند این کشورها وقیح‌تر می‌شوند؛ ضمنا غربی‌ها بدانند مجلس یازدهم با تفکرات انقلابی خود دیگر اجازه نخواهد داد که اروپایی‌ها گستاخ‌تر شوند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.