وزارت خارجه نحوه سفر و بازگشت زائران اربعین را به‌صورت دقیق اعلام کند

0 0

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن نامه عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نامه ای خطاب به وزیر امور خارجه و رئیس سازمان حج و زیارت خواستار شفاف‌سازی درباره نحوه سفر زائران به کربلا در زمان اربعین و نحوه بازگشت آنها شد.

متن نامه نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر امیر عبداللهیان

وزیر محترم امور خارجه

جناب آقای دکتر رشیدیان

رییس محترم سازمان حج و زیارت

باسلام و احترام،

ضمن تشکر از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته، همانگونه که مستحضرید در روزهای اخیر عدم اطلاع رسانی های واحد، دقیق و متقن باعث ایجاد سردرگمی های زیادی برای علاقمندان به حضور در مراسم راهپیمایی اربعین شده است.

باتوجه به تماس ها و سوالات مکرر جمعی از هموطنان و با عنایت به سفر دیروز نخست وزیر کشور عراق و اعلام خبر توافق جهت لغو روادید بین دو کشور، سوالات و ابهاماتی برای مشتاقان حضور در راهپیمایی اربعین ایجاد شده است. در همین راستا باتوجه به اینکه سفیر محترم کشورمان در عراق اعلام نموده اند، که «درحال حاضر لغو روادید منحصر به سفرهای هوایی می باشد»، هموطنان دارای سوال درخصوص زمان اجرایی این توافق هستند.

سوال اصلی این است که آیا این لغو روادید شامل مراسم اربعین خواهد شد و یا برای هفته ها و ماه های آینده برنامه ریزی شده است؟! همچنین در خصوص سرانجام تصمیمات جهت بازگشایی مرزهای زمینی هموطنان دارای سوال اند.

باتوجه به زمان اندک تا اربعین حسینی، مستدعی است دستور فرمایید با قید فوریت هماهنگی و اطلاع رسانی جامع و دقیق صورت گیرد. نحوه اطلاع رسانی موجود، باعث ایجاد سوال و ابهامات متعددی برای هموطنان شده است.

عباس مقتدایی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.