وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به فردی آشنا با تبلیغ و نمایش نیاز دارد

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در نشست علنی نوبت سوم امروز (سه شنبه، ۲ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: آقای ضرغامی به معرفی و تعریف من نیاز ندارد، من از باب ادای احترام در این جلسه قصد دارم کلمات کوتاهی در موضوع مورد بحث صحبت کنم و نیز در خصوص وزیر پیشنهادی مباحثی را مطرح کنم. ۲۰۰ نفر برای موافقت با آقای ضرغامی ثبت نام کرده بودند و این نشان از شناخت کافی نمایندگان دارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سوال مطرح می شد چرا چهره ای با سابقه کار فرهنگی و رسانه ای برای وزارتی اقتصادی معرفی شده، ادامه داد: علت اصلی که برای صحبت آمده ام پاسخ به مسئله مطرح شده است. چه کسی گفته است فرهنگ محصور در وزارت فرهنگ است و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نمی تواند آثار تمدنی و ملی بزرگ تری داشته باشد، این قل سیرو هایی که در قرآن آمده کارکرد تمدن سازی دارد.

وی ادامه داد: اگر قصد دارید فصل جدیدی در انقلاب اسلامی آغاز کنید لازمه آن نشان دادن بیش از پیش فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی به دیگران است و ابزار ما تمدن باشکوه ما است. ایران سومین کشوری است که در یونسکو اماکن آن ثبت جهانی شده، چه میزان از این جایگاه استفاده کرده ایم.

قاضی زاده هاشمی با طرح این سوال که می خواهند ما را منزوی کنند تا دیده نشویم ابزار ما برای دیده شدن چیست؟ ادامه داد: ظرفیت های بزرگ ما سفر است. امروز مسئله گردشگری در کشور تبلیغات است، ما به کسی نیاز داریم که تبلیغ و نمایش را بشناسد و بتواند با جهان و همه مذاهب، اقوام، گویش ها و زبان ها سخن بگوید و پیام کشور را منتقل کند، دقیقا ما به فردی، رسانه ای برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیاز داریم.

وی افزود: ما را تحریم کرده اند و اجازه فروش نفت نمی دهند، مسیر گشایش کجاست الا سفر و گردشگری. ما به فردی استراتژیک برای این وزارتخانه نیاز داریم، کسی که مفهوم امنیت و روابط بین الملل را بشناسد، سابقه درازمدت آقای ضرغامی درعرصه های مختلف نظام که ما تنها با صدا و سیمای آن آشنا هستیم این ظرفیت را ایجاد می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: ما به کسی نیاز داریم که چهره چند وجهی در حوزه دفاع، مسائل استراتژیک، رسانه داشته باشد و کار گروهی را بداند، با دولت های مختلف در وزارتخانه های مختلف کار کرده و پیشران فرهنگ و تمدن سازی و اقتصاد کشور در دهه اخیر باشد.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه بزرگ ترین حوزه ای که می توانیم به جهان ارائه کنیم، تمدن دینی، ایرانی و مذهبی است، گفت: باید استقبال کنیم از هوشی که به خرج داده شد در انتخاب چنین شخصیتی برای چنین وزارتخانه ای.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل اینکه صرفا افراد تک بعدی و سیاسی در این وزارتخانه به کار گرفته شده و به حیات خلوت سیاسی تبدیل شده بود علیرغم ظرفیت قابل عرضه در جهان این اتفاق صورت نگرفته است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.