وزارت نیرو مسئول جان باختن سه جوان اهالی ثلاث باباجانی در سد آزادی دالاهو است

0 3

مجتبی بخشی پور، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد حادثه تلخ جان‌باختن سه برادر از اهالی ثلاث‌باباجانی در سد آزادی شهرستان دالاهو، ضمن اظهار تأسف شدید از این اتفاق ناگوار، به خانواده‌‌ی داغدار این سه جوان، صمیمانه تسلیت گفت.

نماینده اسلام‌آباد‌غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت نیرو در این رابطه باید سریعا پاسخگو باشد، تأکید کرد: مسئولیت  این حادثه و حوادث احتمالی آینده و عواقب آنها بر عهده وزرات نیرو است.

وی تصریح کرد: قبلا بارها در رابطه با عدم تخصیص آب و خطرات احتمالی سدهای آزادی و زمکان برای مردم، به وزیر نیرو، معاونین وی و مدیران استانی تذکر داده بودم.

بخشی‌پور ضمن بیان اینکه درد و رنج خانواده این سه جوان قابل درک نیست، گفت: مسئولین حوزه آب وزارت نیرو، اگر جای اعضای این خانواده‌ بودند آیا می‌توانستند لحظه‌ای این مصیبت بزرگ را تحمل کنند؟
 
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: ساختن این سدها در منطقه، جز ایجاد مخاطرات جانی و تخریب محیط زیست هیچ عایدی برای مردم نداشته و ادامه این وضعیت اصلا قابل قبول نیست.

وی هشدار داد: در صورت عدم رفع مشکلات موجود، واقعیت‌ها و حقایقی که در رابطه با سد زمکان کتمان شده، بازگو خواهم کرد.

بخشی‌پور با انتقاد از عدم توجه به زیرساخت‌های مربوط به آب در استان، ادامه داد: از دولت جدید می‌خواهم هر چه سریعتر فکری به حال دو سد آزادی و زمکان کرده و مشکلات آن‌ها را حل کند و اجازه ندهد این بی‌سامانی‌ها  بیش از این ادامه پیدا کند. 

نماینده اسلام‌آباد‌غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: اینکه میلیارد‌ها تومان از سرمایه‌کشور صرف این‌ سدها شود و استفاده‌ای از آن نشود، بسیار درد‌آور است و باید سریعاً اعتبارات لازم برای بهره‌برداری مردم از آب آن‌ها، تخصیص یابد و همچنین تمهیدات لازم جهت جلوگیری از وقوع چنین حوادثی اندیشیده شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.