وزارت کشور پیشگام افزایش اختیارات استانی خواهد بود

0 0

حسین بامیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت توسعه اختیارات استانی، گفت: در دولت های گذشته نیز توسعه اختیارات استانی مطرح می شد اما همواره به عنوان یکی از حلقه های مفقوده بوده است.

نماینده مردم لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ضرورت دارد تا بخش اعظمی از اختیارات تمامی وزارتخانه ها به حوزه استانی تفویض شود که وزارت کشور در این زمینه اولویت دارد و باید پیشگام باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه وزیر کشور به موضوع افزایش اختیارات استانی در راستای تمرکززدایی معتقد است، عنوان کرد: پروسه تصمیم گیری برای شهرها، بخش ها، روستاها اگر از سوی پایتخت باشد امری بسیار زمان بر خواهد بود لذا حداقل دستاورد تفویض اختیار به استان ها، کوتاه شدن مسیر نتیجه گیری است.

بامیری ادامه داد: در این راستا شایسته گزینی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که وزیر کشور باید برای انتخاب استانداران مد نظر داشته باشد همچنین بومی بودن استاندار البته در کنار داشتن شاخصه هایی همچون اشرافیت کامل به منطقه، مشکلات و معضلات آن بسیار ضروری است.

رئیس مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در پایان با بیان اینکه یکی از مطالبات نمایندگان دریافت نظر مشورتی آنها برای انتخاب استانداران است، خاطرنشان کرد: نمایندگان با مناطق تحت حوزه خود بسیار آشنایی دارند و عصاره ملت هستند؛ آنها درد و مشکلات مردم را از نزدیک حس کرده و می شناسند و پل ارتباطی مردم با دولت و دستگاه های اجرایی هستند لذا می توانند چتر ضمانت بخشی و مصونیت را متوجه اقدامات دولت کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.