وزیر آموزش و پرورش باید از بدنه وزارتخانه انتخاب شود/ تقویت مدارس خاص ناعدالتی آموزشی را به همراه دارد

0 0

احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست بعد از ظهر امروز ( یکشنبه ۲۴ مردادماه) کمیسیون کشاورزی، گفت: یکی دیگر از وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم حاضر شده در کمیسیون کشاورزی، آقای باغ گلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اعلام کرد که مبتنی بر سند تحول بنیادین و سیاست‌های کلی آموزش و پرورش فعالیت خود را آغاز می‌کند، عنوان کرد: باغ‌گلی مدعی بود که عضو کارگروه و پشتیبان سند تحول بنیادین بوده و  آشنایی لازم با این سند را دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مدارس آستان قدس رضوی را که مجموعا شامل ۱۹ مدرسه و ۷ هزار دانش آموزش می‌شود را مدیریت کرده است، گفت: آقای باغ‌گلی در رشته تحصیلی مرتبط با علوم تربیتی و جوانان تحصیل کرده که با وزارتخانه مذکور ارتباط دارد.

وی با اشاره به اینکه اعضای کمیسیون کشاورزی در خصوص وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اشکالاتی از جمله دارا نبودن سوابق کافی برای تصدی در این وزارتخانه مطرح کردند، گفت: وزیر آموزش و پرورش  باید از بدنه این وزارتخانه باشد و جنس آن با سایر وزارتخانه‌ها تفاوت دارد زیرا حدود ۱۵ میلیون دانش آموز و ۱ میلیون فرهنگی در سطح کشور حضور دارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسائلی در زمینه شان و کرامت معلمان و دلیل برنامه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش برای تقویت مدارس خاص تیزهوشان، هیات امنایی و سمپاد مطرح شد، عنوان کرد: بر اساس نظر نمایندگان تقویت مدارس خاص مسائلی از جمله نا عدالتی آموزشی را به همراه دارد. به دلیل ابهامات بسیار زیاد نمایندگان در برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مقرر شد در نشست دیگری موضوعات مطرح و بررسی شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.