وزیر پیشنهادی ارتباطات وعده ایجاد حداقل یک اپراتور ماهواره مخابراتی را داد

0 1

مصطفی نخعی در گفت‌و‌گو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست عصر امروز (‌دوشنبه ۲۵ مرداد ماه) کمیسیون انرژی به حضور وزاری پیشنهادی کشور، دفاع و پشتیبانی‌ نیروی‌های مسلح و ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: در ابتدا وزرای پیشنهادی کشور و دفاع و پشتیبانی‌ نیروی‌های مسلح برنامه‌ها و اهداف خود را توضیح دادند و سپس اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

وی اضافه کرد: لزوم تعامل بیشتر با کمیسیون انرژی، تقویت بنیه دفاعی کشور، حل مشکلات پرسنل نظامی و انتظامی کشور از جمله نکاتی بود که مورد تاکید قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به نشست کمیسیون انرژی با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: وی یکی از وزرای جوان، خوش فکر و متخصص است.

نخعی تصریح کرد: در این جلسه، اعضای کمیسیون بر استفاده حداکثری از فضای مجازی، استفاده فعالانه به جای مواجه منفعلانه در برابر تکنولوژی‌های روز دنیا، حکمرانی دیجیتال، تعاملات بین المللی، دولت هوشمند، ضرورت تکمیل شبکه ملی ارتباطات که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده، ارتقای جایگاه ایران در رتبه‌بندی‌های جهانی در شاخص‌های مرتبط با ارتباطات و اطلاعات، توجه به اینترنت روستایی با توجه به شرایط کرونایی کشور و آموزش‌های مجازی، تاکید کردند.

وی افزود: وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز وعده داد، حداقل ۳۰ پله رتبه ایران را در رتبه بندی‌های جهانی در شاخص های مرتبط با فناوری ارتباطات ارتقا دهد. افزایش تا ۸۰ درصدی توان داخلی ساخت ماهواره‌های سنجش مخابراتی مدار بالا از دیگر برنامه ها وی بود. ساخت ماهواره سنجش از دور با رزولوشن مناسب و ایجاد حداقل یک اپراتور ماهواره مخابراتی از دیگر مواردی بود که وزیر پیشنهادی ارتباطات در برنامه خود به آن پرداخت/

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.