وعده امیرعبداللهیان برای استفاده از دیپلماسی هوشمند و سیاست خارجی متوازن برای خنثی سازی تحریم ها

0 0

زهرا شیخی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست عصر امروز ( دوشنبه، ۲۵ مردادماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با حسین امیرعبداللهیان وزیر پیشنهادی امور خارجه، گفت: امیرعبداللهیان برنامه های خود را ارائه و  سیاست خارجی متوازن و دیپلماسی و تعامل هوشمند، تحول اصلاح فرآیندها و ارتقای ساختارها در چارچوب سیاست های نظام را از جمله اولویت و برنامه های اصلی خود برشمرد.

وی ادامه داد: همچنین ایشان تاکید داشت که روابطمان را تنها به یک منطقه و یک کشور خاص محدود نخواهیم کرد و با کشورهای دیگر هم مراوده و رابطه خواهیم داشت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم افزود: توجه به مدیریت مستقیم پروژه‌ها در حوزه‌های تخصصی اقتصادی، حرکت فعال در عرصه بین المللی مدیریت بحران کرونا، افزایش اقتدار و قدرت ملی، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمندانه با جهان، تامین منافع و مصالح ملی جمهوری اسلامی ایران، ارتباطات موثر و مطلوب با کشورهای خارجی در حوزه اقتصاد، تجارت، فرهنگ، فناوری، تلاش برای خنثی سازی تحریم ها از جمله مواردی بود که توسط وزیر پیشنهادی خارجه مطرح شد.

شیخی یادآور شد: نمایندگان همچنین واردات واکسن، توجه به تصمیم‌گیری‌های حول محورهای علمی، افزایش تقویت مراوده با کشورهای خارجی و توجه به دیپلماسی سلامت را مطرح کردند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.