پیکیری تأمین حق آبه کشاورزان منطقه فلاورجان/ مذاکره با وزارت راه برای ترمیم راه‌های مواصلاتی کاشان و قمصر/توقف مازوت‌سوزی در نیروگاه‌های اصفهان با پیگیری نمایندگان استان/تشکیل دبیرخانه هیأت تفحص از شرکت فولاد مبارکه

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مورد آخرین اخبار حوزه انتخابیه خود به خبرنگار خانه ملت می‌گوید: فلاورجان جزو شهرستان‌های چسبیده به کلانشهر اصفهان است جمعیتی بالغ بر ۲۷۰ هزار نفر دارد، ۱۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب و ۱۴ شهید تقدیم اهل بیت عصمت و طهارت کرده است و در طول ۴۲ سال پیروزی انقلاب اسلامی همیشه همگام و همراه دولت و نظام بوده است.

سیدناصر موسوی لارگانی

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌افزاید: شغل اکثریت مردم فلاورجان کشاورزی است و در طی سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی، خسارات فراوانی دیده‌اند این مشکل مستقیما با معیشت مردم در ارتباط نزدیک است. مردم این شهرستان از تبعیض‌هایی که می‌بینند بسیار ناراحت هستند، قسمتی از این تبعیض‌ها مربوط به کشاورزان استان اصفهان است که باز ماجرا به اسناد شیخ بهایی برمی‌گردد.

وی ادامه می‌دهد: کشاورزان در ابتدای حفر تونل کوهرنگ مبلغی را پرداخت و سهام دریافت کرده‌اند در این بین دولت‌های متفاوت حق کشاورزان را به صنایع دیگر واگذار کرده‌اند به فرض مثال آبی که برای کشاورزی در نظر گرفته شده بود برای صنایع یا شرب واگذار کرده‌اند. در حال حاضر صنایع حق کشاورزان را مصرف می‌کنند و مبلغی را هم  به عنوان سهم دولت و مابقی را به صندوق خشکسالی و کم آبی واریز کرده‌اند و تقسیم این سود در سال ۹۷ بین کشاورزان بوده است به برخی از کشاورزان غرب اصفهان نظیر فلاورجان، نجف آباد، خمینی شهر، مبارکه و لنجان این پول پرداخت نشد با پیگیری‌های صورت گرفته استاندارد اصفهان عنوان کرد که این پول حق شهرستان‌های نامبرده شده نیست بعد از تحقیقات متعدد ثابت شد که این حق از آن کشاورزان است باز متاسفانه کشاورزان از دریافت آن محروم شدند و هزینه آن صرف امور دیگر شد و فقط مبلغی از آن به کشاورزان پرداخت شد.

الگوی کاشت را به کشاورزان آموزش دهید

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه می‌دهد: کشاورزانی که مبلغی را به سختی تهیه کرده تا حقابه تهیه کنند متاسفانه استاندار و معاونین این شهرستان‌ها امروزه از دادن این حق به آنها امتناع می‌کنند. کشاورزان نتایج تلاش و دسترنج خود را بدست نمی‌آورند بلکه این دلالان و واسطه‌گران هستند که برنده این معامله نابرابر هستند به فرض مثال پیازی را که توسط کشاورزان تولید می‌شود به دلیل سوء مدیریت و تعرفه گذاری سودی به دست نمی‌آورند و از طرفی هم الگوی کاشت به کشاررزان آموزش داده نمی‌شود. 

موسوی لارگانی در ادامه تاکید می‌کند: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر شهرها و شهرستان‌های کوچک کشور از امکاناتی نظیر  آب، برق، تلفن و گاز بی بهره بودند اما در طول ۴۰ سال بسیاری از استان‌ها و شهرستان از این خدمات رفاهی برخوردار شدند با تمام این تفاسیر هنوز از کمبودهایی رنج می‌برند، در ایام دهه فجر یک سالن ورزشی در استان فلاورجان احداث شد دو ساختمان بهیاری افتتاح و مراسم کلنگ زنی برای جاده امامزاده قهدریجان داشتیم که جاده‌های این منطقه به دلیل شرایط نامناسب زیرساختی اوضاع ناخوشایندی را به همراه داشته است و همچنین چند چمن مصنوعی در حال احداث در این شهرستان داریم و ناگفته نماند بعد از پیروزی انقلاب تحولی بزرگ در بحث عمران و آبادانی شهرها علی الخصوص روستاهای کشور را شاهد بودیم.

 

حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان به عنوان رئیس هیات تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه در مورد اقدامات صورت گرفته در حوزه انتخابیه خود می‌گوید: نمایندگان استان اصفهان دبیرخانه هیأت تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه در دفتر مجمع نمایندگان استان اصفهان تشکیل داده و مسئولیت این دبیرخانه را آقای سید محمد کاظمی‌طباء برعهده دارد.

حسین میرزایی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی می‌افزاید: نامه‌هایی را که به مراجع مختلف ذیصلاح از جمله دیوان محاسبات، قوه قضائیه، نیروهای مسلح ، سپاه پاسداران وسازمان‌های مربوطه ارسال کردیم تا اگر نکته و نظراتی در خصوص هیات تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه دارند مطرح کنند.

هیأت تحقیق و تفحص در فولاد مبارکه اصفهان

وی با بیان اینکه هیأت تحقیق و تفحص تاکنون چند جلسه برای بررسی روند کار برگزار شده است، ادامه می‌دهد: کمیته‌های تخصصی متناسب با محورهای تحقیق و تفحص تشکیل شده و مسئولیت این کمیته‌ها نیز به اعضای تحقیق و تفحص سپرده شد.

عضو مجمع نمایندگان اصفهان تصریح می‌کند: نامه‌ها و اطلاعات دریافتی را برای مدیر عامل فولاد مبارکه ارسال کرده‌ایم و ایشان دو نفر را نماینده کرده‌اند تا پاسخگو هیات تحقیق و تفحص باشند و امیدواریم روند رسیدگی به یک نقطه قابل قبولی برسانیم.

 

در ادامه رحمت الله فیروزی پور نماینده مردم شریف نطنز بادرود و قمصر در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه انتخاباتی خود به خانه ملت می‌گوید: جلساتی با آقای اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی داشتیم که در این دیدار به موضوعاتی همچون جاده نطنز به کاشان ، جاده کاشان به بادرود با تاکید بر اتمام پروژه‌های باقی مانده و اصلاح و ترمیم راه‌های مواصلاتی بخش قمصر ،تخصیص اعتبار برای روکش آسفالت شده است.

رحمت الله فیروزی پوربادی

وی ادامه می‌دهد: با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و مدیران استانی و منطقه کلنگ‌زنی سه واحد آموزشی شامل مدرسه بنیاد علوی، مدرسه خیرساز محققی و همچنین ساخت مدرسه بنیاد برکت در دو مکان فعلی شهید دستغیب و آیت‌الله کاشانی زمین زده شد و هچنین طرح توسعه بیمارستان ۹۶ تختخوابی خاتم‌الانبیای نطنز و هفت بیمارستان و مرکز درمانی و بهره‌برداری از یک هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی در کشور در چهارمین آیین پویش “ره سلامت” از طریق ویدیوکنفرانس با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه شرایط بحرانی آب در استان اصفهان برای مسئولان ملی دقیق تبیین نشده است، به خانه ملت می‌گوید: چنانچه بحران آب برای و تبعات کم آبی حوزه‌های مرکزی و شهرستان‌های اطراف را بیش از پیش متاثر سازد.

مناظره خانه ملت درباره حذف یارانه بگیران با حضور حسینعلی حاجی دلیگانی

وی با اشاره به گسترش پدیده فرونشست بر اثر تخلیه آبخوانها می‌افزاید: سازمان زمین شناسی کشور وضعیت فرونشست در استان اصفهان را تشریح کرده است به گونه‌ای که مقدار فرونشست در دشت اصفهان و برخوار سالانه تا ۱۶ سانتیمتر رسیده است که علت آن را در جریان بحران بی آبی زاینده رود باید جستجو کرد. ناکارآمدی دستگاههای مرتبط  در پاسخگویی به مشکلات، مردم را آزرده خاطر می‌کند، اکثر مشکلات مردم در خصوص مسائل معیشتی و بیکاری مطرح می‌شود .

 عضو مجمع نمایندگان مردم اصفهان در خصوص استفاده از مازوت در نیروگاه‌های اصفهان افزود: در این زمینه وزرای نیرو و نفت دستوراتی را صادر کرده‌اند و نمایندگان این استان و مردم برای جلوگیری از هر گونه اقدام در این زمینه تذکر داده‌ایم و مسئولان در پیگیری‌های صورت گرفته مانع از مازوت سوزی در نیروگاه‌های این شهر شدند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.