پیگیری مشکلات و کمبود تجهیزات مدارس اروندکنار/ مذاکره با سازمان برنامه برای آبرسانی به ۷۰۲ روستا و ۲۵ شهر/دریافت مجوز برای احیاء مخازن نفت مسجدسلیمان/ تلاش برای واگذاری زمین‌های تحت تملک وزارت نفت به مردم لالی

0 3

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست‌هایی را  با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

 

تخصیص اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریالی به آبفا آبادان

جلیل مختار نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی، در هفته اخیر با وزراء آموزش و پرورش و بهداشت و درمان جهت لغو امتحانات پایان سال پایه‌های نهم و دوازدهم تحصیلی به‌صورت حضوری مکاتبه کرد، همچنین نشستی با سرهنگ زلقی ، فرمانده نیروی انتظامی جهت بررسی و پیگیری وضعیت امنیت اجتماعی شهرستان برگزار کردند.

جلیل مختار

پیگیری رفع مشکلات و تسریع در روند اجرای پروژه‌های ورزشی، برگزاری نشست با معاونت‌های توسعه، فرهنگی و ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص پیگیری پروژه سالن خانه رزمی ذوالفقاری و همچنین پیگیری شروع به کار مجدد هتل ورزشی آبادان، برگزاری نشست با ناصری مدیریت برق ناحیه جنوب برای رفع موانع و انشعاب برق سالن ورزشی شهر چوئبده که به‌زودی افتتاح خواهد شد، همچنین برگزاری نشست با پروین مدیریت امور آب شهرستان در خصوص پیگیری و رفع موانع حریم رودخانه بهمنشیر جهت ساخت و تکمیل پروژه‌های جاده ساحلی و ورزشی جزیره شادمانی، تجلیل از کارگران شهرستان آبادان به مناسبت روز جهانی کارگر از دیگر اقداماتی بود که وی در این مدت انجام داد.

برگزاری نشست با رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور  پیرامون پیگیری مشکلات و کمبود تجهیزات مدارس اروند کنار، نصب و راه‌اندازی سایت همراه اول روستای طره بخاخ آبادان، جلسه با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور پیگیری مشکلات ایثارگران آبادان و تعیین تکلیف و واگذاری منازل مسکونی شهرک دریا، تخصیص ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به آبفا آبادان جهت راه‌اندازی و احداث پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر ۱۱۸ هکتاری و کوی فرهنگیان از دیگر اقدامات مختار در هفته های اخیر بود.

 

رفع مشکلات مسکن ۲۰۰۰ واحدی منطقه سپیدار و طرح اقدام ملی مسکن فرهنگ اهواز

 و اما سید کریم حسینی ، نماینده مردم اهواز، باوی ، حمیدیه و کارون در مجلس، نیز در هفته‌های اخیر به همراه شهردار کلانشهر اهواز و عباسیان سرپرست شرکت آب و فاضلاب خوزستان با جمعی از طلاب و فعالان اجتماعی حوزه علمیه کوی علوی اهواز به منظور پیگیری مشکلات ساکنین این منطقه اعم از لایروبی شبکه‌های فاضلاب، سرعت بخشی به پروژه‌های فاضلاب، ارتقاء کیفیت آب شرب، آسفالت معابر شهری، دفع به هنگام پسماند شهری و سندار کردن زمین‌های ورزشی دیدار کرده و در نهایت مسئولان حاضر در این نشست متعهد شده‌اند برای پیگیری مطالبات آنها برنامه‌ریزی کنند. ضمن اینکه  مقرر شده شرکت آبفا لایروبی شبکه‌های فاضلاب و شهرداری هم دفع بهنگام پسماند شهری را از هفته آتی در دستور کار قرار دهد.

سیدکریم حسینی

همچنین حسینی در این نشست از پیگیری جدی جهت احداث زمین‌های چمن مصنوعی و تکمیل پروژه‌های ورزشی از طریق مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت در کل حوزه انتخابیه خبر داده است.

بازدید از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر اقدامات وی در هفته اخیر بود، همچنین حسب پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص رفع مشکلات مسکن استان در این منطقه به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن و پروژه ۲۰۰۰ واحدی منطقه سپیدار اهواز که قریب به ۱۰ سال معطل بود، بازدید کرده است که در نهایت  پروژه ۲۰۰۰ واحدی مسکن در سپیدار اهواز تعیین تکلیف شده و در خصوص خدمات روبنایی که باید در آنجا صورت گیرد و تعیین تکلیف واحدهایی که بدون متقاضی هستند و دغدغه‌ای که صاحبان این پروژه و اهالی داشتند برطرف شد ابراز امیدواری شده که در سال جاری تکمیل فازهای مختلف این پروژه در دستورکار قرار گیرد.

نماینده اهواز ، باوی ، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، در خصوص طرح اقدام ملی مسکن بازدیدی از واحدهای در حال ساخت داشته و مقرر شده مشکلاتی که پیش روی این طرح وجود دارد، برطرف شود، همچنین برای تکمیل پروژه مسکن مهر در استان تصمیمات خوبی اتخاذ شده و معاون وزیر راه و شهرسازی نیز برای حل مشکل این پروژه‌ها قول مساعد داده است.

افتتاح دفتر ارتباطات مردمی سید کریم حسینی در شهرستان باوی به منظور خدمات رسانی به سه شهر ملاثانی، ویس و شیبان نیز از دیگر اقدامات وی بود که در هفته‌های اخیر انجام شد.

 

رفع مشکل سند مالکیت سکونت‌های غیررسمی کوی مدرس اهواز

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، در هفته‌های اخیر دیداری با معاون عمرانی وزیر کشور جهت پیگیری روند اجرای قانون استخدام پرسنل شهرداری‌ها داشته، همچنین برگزاری نشست با رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری در حوزه کشاورزی استان های خوزستان و ایلام از دیگر اقداماتی بود که در این مدت انجام داده است.

مجتبی یوسفی

یوسفی در تشریح جزییات این اقدام خود، گفت: این طرح حدود ۱۸ سال معطل مانده بود و امسال در بودجه ۱۴۰۰ ردیفی برای آن تعیین شد، ضمن اینکه از مسئولان مربوطه به دلیل عدم اختصاص اعتبارات به این بخش به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شکایت کردیم و در نهایت قرار شد ظرف مدت یک ماه مقدمات اجرایی شدن فاز دوم این طرح که یک میلیون نفر از بُعد کشاورزی و امنیت پایدار غذایی در پی آن فعال می‌شوند، فراهم شود.

وی تصریح کرد: نشست با مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برای پیگیری مطالبات بازنشستگان و همسان‌سازی حقوق آنها، پرداخت حق مناطق جنگی به بازنشستگان و پیگیری مطالبات بازنشستگان مخابرات، برگزاری نشستی با مسئولان سازمان برنامه و بودجه پیرامون آبرسانی به ۷۰۲ روستای استان خوزستان و ۲۵ شهر دارای تنش آبی که در نهایت با مکاتبه وزیر نیرو خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه برای حذف ماده ۵۶ با استفاده از ظرفیت بانک‌ها دستورات لازم داده شد و این هفته با معرفی بانک‌های عامل اجرایی شده و حدود هزار میلیارد تومان به فاز اول اختصاص داده می‌شود تا مشکل مردم در جهت تامین آب رفع شود، از دیگر اقداماتی بود که در هفته‌های اخیر انجام دادیم.

یوسفی خاطرنشان کرد: دیدار با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برای پیگیری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در پی پیشنهادی که در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ داده بودم مبنی بر اختصاص ۸۹هزار میلیارد تومان به این بخش که در بند و تبصره ۴ نیزمصوب شد، همچنین پرداخت حق مناطق جنگی ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه و احداث دو درمانگاه در شهرستان جدید التاسیس باوی و محله پردیس اهواز از دیگر اقداماتی بود که انجام دادیم.

وی افزود: برگزاری نشست با رییس سازمان اموال تفکیکی در خصوص تعیین تکلیف مشکل سند ملکی در مناطق کمتر برخوردار، سکونتگاه‌های غیررسمی و کوی مدرس که با مشکل سند مواجه بودند از دیگر اقداماتی بود که انجام دادیم و قرار شد فرآیند اجرای آن برای اختصاص سند مالکیت به ساکنان این مناطق طی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، اظهار کرد: برگزاری نشست با مسئولان شرکت آب و فاضلاب کشور برای رفع مشکلات استان خوزستان در این حوزه و رفع تنش آبی در تابستان پیش رو چرا که متاسفانه به دلیل کاهش سطح بارندگی با کاهش ۴۰ درصدی منابع آبی مواجه هستیم.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس، یادآور شد: بازدید از پروژه‌های شهرستان کارون، تجلیل از مدیران، کارکنان و معلمان فعال در آموزش و پرورش اهواز، دعوت از معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان ملی زمین و مسکن در اهواز برای رفع مشکلات مسکن مهر چرا که استان خوزستان دارای بیشترین میزان مسکن ناتمام مهر است. همچنین پیگیری اسناد مالکیت زمین‌های شهرستان لالی، بازدید از پروژه‌های مسکن مهر ۲ هزار واحدی نفت و پروژه اقدام ملی که بنا است با اجرای آن مشکل مسکن محرومان و جابجایی املاک در پهنه خزر منطقه منبع آب و کوی رمضان که ۸۰۰ واحد را در خطر کوه دارند، رفع شود و پیش بینی تخصیص حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به اتمام مسکن مهر و رفع مشکلات زیرساختی برای تکمیل این پروژه‌ها، بازدید از بیمارستان‌های دارای بیماران مبتلا به کرونا و مناطق محروم اهواز، پیگیری حل مشکل تامین آب شرب پایدار برای منطقه عین ۲ اهواز و بازدید از شهرستان باوی، ملاثانی، ویس و شیبان از دیگر اقداماتی بود که در این مدت انجام دادیم.

 

دریافت مجوز برای احیاء مخازن نفت مسجدسلیمان

علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا در مجلس، در این مدت به پیگیری اختصاص اعتبارات لازم به راه‌های اصلی استان و حوزه انتخابیه و تلاش برای واگذاری زمین‌های تحت تملک نفت به مردم شهرستان لالی از طریق مسئولان کشوری و استانی پرداخته است.

علیرضا ورناصری قندعلی

اقدام مهم دیگر نماینده مردم مسجدسلیمان دعوت از منصوری رئیس بنیاد علوی برای حضور وی  در منطقه جهت بررسی مشکلات و کمبودهای ۴ شهرستان حوزه انتخابیه بوده است‌.

اخذ ۱۰۰ فقره تسهیلات کم بهره از بانک سپه، بازدید از شهرستان‌های اندیکا و مسجدسلیمان و پروژه‌های درحال اجرا و دریافت مجوز برای احیاء مخازن نفت مسجدسلیمان از دیگر اقدامات مهم و اساسی ورناصری در هفته‌های اخیر بوده است.

برگزاری جلسه بررسی نقشه‌های فاز یک ترمینال مسافری فرودگاه مسجدسلیمان با حضور مدیران استانی نیز از دیگر اقدامات موثر وی جهت راه‌اندازی فرودگاه مسجدسلیمان به شمار می‌رود. همچنین از پیگیری واگذاری تعدادی از منازل در اختیار ناجا و سپاه (نفت)، حضور در کمپ محل تمرین تیم نفت در تهران، آغاز مقدمات جهت اجرای طرح فاضلاب و سیستم آب شرب مسجدسلیمان نیز می‌توان به عنوان دیگر اقدامات وی یاد کرد‌.

برگزاری جلسه جمع‌بندی سفر هیات اعزامی از سوی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور معاونان این وزارتخانه و تصویب ۱۸ مصوبه از جمله ایجاد پایگاه میراث فرهنگی در منطقه، تخصیص اعتبارات و تسهیلات لازم جهت بهسازی و مرمت بناهای تاریخی و… در خصوص رفع نقصان‌ها و مشکلات این حوزه در منطقه هم یکی از مهمترین اقدامات نماینده مجلس طی هفته‌های اخیر بوده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در هفته‌های اخیر به تشکیل جلسات متعدد با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو جهت تکمیل نواقص فاز اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری و احقاق حق آبه اراضی شمال استان خوزستان (۲۳۳ هزارهکتار) که از فاز دوم این طرح بوده، پرداخته است.

گفتگوی تلفنی با برنامه خبر صدا و سیمای مرکز خوزستان در خصوص اجرای طرح ۵۵۰ هزارهکتاری در منطقه از جمله فعالیت‌های دیگر نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا به شمار می‌رود‌. همچنین ملاقات با معاون وزیر نیرو در امور برق جهت حمایت از طرح‌های برق‌رسانی به روستاها و عشایر حوزه انتخابیه از جمله نشست‌های مهم دکتر وی طی هفته‌های اخیر بوده است.

پیگیری جهت برخورداری روستاهای طاهر آباد و چم حاجیان از توابع شهرستان لالی از اینترنت پرسرعت و تحقق آن طی ماه آینده، تشکیل نشست مشترک با حضور برخی نمایندگان مجلس، معاونان و مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور، معاونان وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی جهت بررسی و احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام و تصویب ۶ مصوبه راهبردی و رایزنی و پیگیری جدی برای واگذاری زمین‌های تحت تملک وزارت به مردم شهرستان لالی که مقرر شد پس از کارشناسی‌های لازم و بررسی کامل، جلسه‌ای با حضور مسئولان کشوری در تهران جهت رفع این معضل برگزار شود از دیگر اقدامات ورناصری در این مدت بوده است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.