پیگیری مطالبات باغداران سیاب/ اخذ ردیف ملی برای سد خسروآباد

0 0

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت محمدرضا مبلغی گفت: جلسه ای با حضور بیرانوند فرماندار شهرستان کوهدشت، مهندس حسن نژاد مدیرکل آب منطقه‌ای استان لرستان و معاونین وی و نمایندگان باغداران انارستان سیاب، جهت پیگیری مطالبات باغداران سیاب در فرمانداری کوهدشت برگزار شد.

نماینده  مردم کوهدشت و رومشکان  در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در اسرع وقت برق پمپ های باغات سیاب وصل شود و اقدامات لازم جهت ساماندهی عادلانه سهمیه آب برای باغداران صورت گیرد  و از  همین رو  برای حمایت از باغداران سیاب، مسئولین ذی ربط در جهت تنظیم کمترین آب‌بها از باغداران برنامه ریزی کنند.

مبلغی افزود: برای ایجاد اشتغال و فراهم آمدن عرضه بهتر تولیدات و محصولات منطقه به بازار ، توسعه صنایع تبدیلی در تنگ سیاب ضروری است.

نماینده مردم کوهدشت در  مجلس  ادامه داد: اخذ ردیف ملی برای سد خسروآباد  از این پس اعتبارات سالانه برای آن درنظر گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: مطالعات مرحله اول و دوم سد خسرو آباد در حال انجام و به‌روز رسانی است و تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

نماینده مردم کوهدشت در  مجلس افزود: ضرورت پمپاژ آب از رودخانه سیمره برای شهرستان رومشکان، بخش کوهنانی، بخش طرهان و هم‌چنین دشت کشماهور بخش درب گنبد که موجب احیاء و رونق کشاورزی در این مناطق می شود.

 وی درپایان یادآورشد: بودجه‌های دولتی کفاف هزینه های انتقال آب را نمی‌دهد و بایستی در این زمینه از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.