کارگروهی برای جلوگیری از قاچاق جوجه یک روزه تشکیل شده است

0 3

پرویز اوسطی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص قاچاق جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار از مرزهای کشور، گفت: متاسفانه شنیده می شود به صورت غیر رسمی و قاچاق، جوجه یک روزه از مرز‌های غربی کشور خارج می شود.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخشی از جوجه یک روزه مورد نیاز مرغداری‌های برخی از کشورهای همسایه از طریق قاچاق تامین می‌شود، ادامه داد: برآورد دقیقی در زمینه خروج جوجه یک روزه به صورت کوله بری و قاچاق از ایران وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کارگروهی در استانداری کردستان با حضور دستگاه‌های امنیتی، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت تشکیل شده تا در شرایط کنونی کشور که با کمبود جوجه یک روزه مواجه هستیم از قاچاق این محصول مقابله کنند، عنوان کرد: حجم میزان خروج جوجه یک روزه به صورت قاچاق از کشور زیاد نیست اما در شرایط فعلی نباید این حداقل قاچاق نیز صورت بگیرد.

اوسطی با تاکید بر اینکه در شرایطی که وضعیت بازار مرغ و جوجه یک روزه مطلوب تر باشد و با مازاد تولید جوجه یک روزه مواجه باشیم می‎‌‌توان مجوز صادرات رسمی این محصول را صادر کرد، گفت: در حال حاضر متاسفانه سود صادرات غیررسمی جوجه یک روزه به جیب قاچاقچیان می‌رود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.