کاهش جریان آب در رودخانه های مرزی مشترک در عراق ربطی به اقدامات ایران ندارد

0 0

محمود عباس زاده مشکینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به اظهارات برخی مقامات عراقی در خصوص قطع جریان آب از ایران به عراق گفت:و اقعیت این است که کشورمان ایران در سال آبی جاری در همه حوضه های داخلی و مشترک با کاهش شدید بارش مواجه است و اگر احیانا در نقطه ای، جریان آب رودخانه ها قطع شده باشد، به علت کمبود بارش و خشکسالی بوده است. از سوی ایران اقدام جدیدی بر روی رودخانه ها انجام نشده است و لذا کاهش جریان آب ارتباطی با اقدامات ایران ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد:جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست دوستی و حسن همجواری، و بر اساس ملاحظات اسلامی و انسانی، اهمیت فراوانی برای وضعیت مردم کشورهای همسایه قائل است و معتقد است توسعه و آبادانی در مناطق مرزنشین کشورهای همسایه و گسترش مراودات و تعاملات حتما منجر به توسعه اقتصادی و امنیت در هر دو سوی مرزها می شود. 

وی تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران همواره آمادگی خود را برای گفتگو و تبادل نظر با جمهوری عراق در قالب ترتیبات قراردادی فی مابین اعلام کرده و می کند و در این چارچوب از گفتگو برای درک مشترک و رفع هرگونه سوء برداشت استقبال می کند./

پایان پیام 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.