کنترل قیمت میوه در ایام نوروز با عرضه مستقیم با نظارت استانداری ها

0 0

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل سفره عید مردم در زمینه مرغ و میوه به دغدغه‌ای برای مسئولین تبدیل شده و طی هفته جاری به همراه تعدادی از اعضای کمیسیون کشاورزی از یکی از میادین میوه و تره‌بار تهران بازدید کردیم.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت و کیفیت میوه عرضه شده در میادین میوه و تره بار مناسب بود اما خارج از میادین قیمت‌ها متفاوت است، ادامه داد: شاید برخی از افراد امکان و دسترسی خرید از میادین میوه و تره بار سطح شهر را نداشته باشند، باید قیمت‌ها برای این دسته از مردم نیز مناسب باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پس  از نظارت میدانی از میادین میوه و تره بار نشستی با حضور تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط در کمیسیون کشاورزی تشکیل شد، عنوان کرد: مقرر شده است برای کنترل قیمت میوه در ایام نوروز و بعد از آن، استانداران غرفه‌های عرضه مستقیم میوه را ایجاد کنند.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه در زمینه تامین میوه هیچگونه مشکلی وجود ندارد و به میزان نیاز در سردخانه‌ها نگهداری شده است، گفت:  حدود ۵۰۰ هزار تن سیب و ۴۵۰ هزار تن پرتقال در سردخانه‌های کشور وجود دارد و ذخیره شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توزیع مستقیم میوه در استان‌ها می‌تواند قیمت‌ها را کنترل کند، ادامه داد: ستاد تنظیم بازار عرضه مستقیم میوه را آغاز کرده است و این ستاد باید از محل ذخیره موجود میوه را با نرخ مصوب در اختیار خرده فروشان قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه مرغ نیز تصمیماتی اتخاذ و مقرر شد میزان جوجه ریزی افزایش داده شود، عنوان کرد: افزایش میزان جوجه ریزی حجم تولید را بالا می‌برد، میزان مصرف گوشت مرغ بعد از پایان تعطیلات نوروزی و آغاز ماه مبارک رمضان افزایش پیدا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فاصله بین کشتارگاه و میدان بهمن در تهران با وجود دلالان تحت عنوان کشتارکن‌ها اختلاف قیمت و مفسده ایجاد کرده است، تصریح کرد: درنشست کمیسیون کشاورزی مقرر شد با نظارت‌های شدید تمامی کشتارها در استان تهران به میدان بهمن انتقال داده و زیر نظر ستاد پشتیبانی امور دام توزیع شوند، این موضوع باعث تثبیت نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان مرغ می‌شود.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه کنترل قیمت مرغ در بازار تهران بر کل کشور تاثیرگذار است، تصریح کرد: در برخی از استان‌ها ستاد تنظیم بازار تصمیماتی در خصوص مرغ می‌گیرد که با نرخ مصوب همخوانی ندارد و این موضوع باعث بروز تصمیمات جزیره‌ای شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مهم ترین دلیل افزایش قیمت مرغ و میوه در بازار کمبود نیست بلکه اشکال در سیستم توزیع است، افزود: وزارت جهاد کشاورزی میزان جوجه ریزی ماهانه را ۱۳۰ میلیون قطعه اعلام کرده که با وجود این میزان تولید و افزایش آن تا پایان ماه مبارک رمضان در تامین مرغ مشکلی نداریم./

پایان پیام

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.