گرانی خودرو در پی رشد نرخ ارز و ضعف سیستم مدیریتی/سامان دهی بازار خودرو ضرورت دارد

0 0

الهویردی دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو در بازار، گفت: هرچند گرانی خودرو در بازار دلایل مختلفی مانند رشد نرخ ارز، کاهش تولید خودروسازان و… دارد اما محدوده زمانی تغییر دولت‌ها و بحث تغییر وزیر صمت در هفته‌های گذشته را می‌توان اصلی‌ترین عامل دانست.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی سردرگمی مدیریتی را یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو دانست و افزود: برنامه‌های دولت برای ساماندهی بازار  هنوز تبیین نشده است، بنابراین مشکلات فعلی مقطعی بوده و با تصمیم گیری‌های مناسب قیمت‌ها منطقی شود.

وی ناکارآمدی سیستم مدیریتی را یکی دیگر از دلایل نابسامانی صنعت خودروسازی و زیان انباشته آنها برشمرد و اضافه کرد: سازوکار این شرکت‌های باید اصلاح شود تا زمینه تحول در این صنعت فراهم شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه امیدواریم با سیاست‌گذاری و رویکرد جدید بتوان مشکلات موجود در این صنعت را رفع کرد، ادامه داد: بهبود کیفیت، افزایش تیراژ تولید، کاهش قیمت تمام شده تولید و تامین خودروی ارزان قیمت، استفاده از انرژی‌های پاک در این زمینه و… از جمله موضوعاتی است که خودروسازان کشور باید به آن توجه کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.