گسترش شیوع کرونا تعطیلی اماکن توریستی ساری را رقم زد

0 0

منصور علی زارعی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت استان مازندران در قبال مبارزه با بیماری کرونا گفت: وضعیت ساری مناسب نیست زیرا متاسفانه نسبت به پیک اولیه بیماری کرونا ما وضعیت نامناسب تری در پیک دوم داریم بنابراین در نظر گرفتن اقدامات و تمهیدات  ویژه برای کنترل بحران بیماری کرونا در ساری الزامی است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعطیلی اماکن توریستی، تفریحی و گردشگری بی شک با توجه به شیوع مجدد بیماری کرونا در پیک دوم تصمیم منطقی است، تصریح کرد: مردم ساری مردمی مهمان نواز هستند اما در شرایط فعلی می بایست، توریست ها برای عبور از بحران کرونا سفرهای غیر ضروری را کاهش دهند.

 وی ادامه داد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی، تاثیرات بسزایی در جلوگیری از شیوع گسترده بحران کرونا نه تنها در استان مازندران بلکه در کل کشور خواهد داشت و از همین رو از مسئولان دستگاه های  اجرایی و استان مازندارن  تقاضا دارم که مراکز تفریحی توریستی گردشگردی تا بهبود وضعیت بحرانی کرونا بازگشایی نشوند.

زارعی افزود: ظرفیت امکانات بهداشتی و درمانی در استان مازندران هم سوء با جمعیت آن در نظر گرفته شده است بنابراین می بایست امکانات برای شهرهای توریسیتی همچون ساری که خدمات ملی در حوزه گردشگری به مسافران می دهند ،افزایش یابد زیرا بدیهی است اگر تعداد بالایی از توریست در شرایط بروز بحران کرونا به ساری سفر کنند، این حوزه انتخابیه توان پوشش خدمات درمانی و بهداشتی را به تمام بیماران با کیفیت بسیار بالا را  نخواهد داشت.

نماینده ساری در مجلس بابیان اینکه مبارزه با شیوع بیماری کرونا نیازمند برقراری یک بهداشت عمومی است تصریح کرد: جا دارد از کادر درمان و پرستاری ساری تشکر ویژه کنم که از زمان بروز بحران کرونا از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکردند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس با بیان اینکه تعطیلی اماکن گردشگری ساری با توجه به شدت بحران کرونا در پیک دوم تصمیم صحیحی است، یادآورشد: اعتبارات گردشگری ساری هم سوء با حضور گسترده توریست ها تعیین شود نه اینکه تنها میزان اعتبارات بودجه ای بر مبنای جمعیت بومی ساری در نظر گرفته شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.