یک هزار میلیارد تومان در اختیار متقاضیان ایجاد پنل‌های خورشیدی قرار می گیرد

0 0

علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست بررسی وضعیت اجرایی‌سازی بند(پ) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۳۹۹ درباره تسهیلات مربوط به ایجاد پنل‌های خورشیدی، گفت: در بند (پ) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹، مقرر شده است ۵ هزار میلیارد تومان برای ایجاد پنل‌های خورشیدی در نظر گرفته شود؛ به گونه‌ای که به ازای هر نیروگاه خورشیدی ۵کیلوواتی، ۵۰ میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات پرداخت شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس ادامه داد: مردم مناطق محروم و روستایی می‌توانند با ۵۰ میلیون تومان پیش بینی شده، نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی را ایجاد کرده و برق تولیدی خود را به وزات نیرو بفروشد و از این راه کسب درآمد کنند.

وی اضافه کرد: هرچند بانک مرکزی اجرای این تبصره را به ۵ بانک ملی، سپه، صادرات، رفاه کارگران و تجارت ابلاغ کرده بود اما تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشده، بنابراین این موضوع در جلسه‌ای با حضور معاون وزیر اقتصاد، رئیس کمیته امداد امام (ره)، بسیج مستضعفان، مدیران عامل بانک‌های عامل مورد بررسی قرار گرفت.

این نماینده مردم در تشریح مصوبات جلسه مذکور، گفت: مقرر شد در مرحله نخست یک هزار میلیارد تومان (هر بانک ۲۰۰ میلیارد تومان) با نرخ سود ۴ درصد در اختیار متقاضیان قرار گیرد تا ۲۰ هزار واحد تعیین تکلیف شود.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: بانک‌های عامل موظف هستند ظرف یک هفته شیوه نامه مورد نظر را به شعب خود ابلاغ کنند، در مرحله بعدی نیز برای واحدهای باقی مانده سازوکار مورد نظر تعریف خواهد شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.