۴۵۰ هزار نفر در استان‌ مشکل آب شرب دارند/حق‌آبه استان مبدا باید لحاظ شود

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیرقلی جعفری بروجنی، رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری بعد از ظهر امروز در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی‌ رئیس مجلس شورای اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: در چهارمحال و بختیاری علیرغم‌‌ داشتن منابع آبی،‌ ۹۵ درصد از دشت ها‌ توسط وزارت نیرو ممنوعه و ممنوعه بحرانی شده است.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این استان ۹۰ درصد از شرب و ۹۵ درصد از  صنعت و ۷۰‌درصد از کشاورزی از منابع آب زیرزمینی تامین می‌شود که منجر ‌به تخلیه آبخوان‌ها شده است.

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری گفت: در‌حوزه صنعت استان، قطب‌های صنعتی استان از طریق تانکر، ‌آبرسانی ‌می‌شوند و در حوزه شرب نیز فاجعه آبرسانی ‌با تانکر ‌رخ داده است و شهری همچون فرادنبه در دوره ترسالی با ۱۴ ساعت قطعی آب شرب ‌روبرو است.

جعفری با اشاره به اینکه ۴۵۰ هزار نفر در استان‌ مشکل آب شرب دارند، افزود: منابع آبی در این استان بجای یک ‌ظرفیت به یک ‌تهدید تبدیل شده است که اهتمام ‌ویژه مسئولان ‌را می‌طلبد.

وی تاکید کرد: هر انتقال آبی باید تابع منطق و قانون باشد و حق‌آبه شرب،کشاورزی، صنعت و زیست محیطی استان مبدا لحاظ شود و مازاد آن منتقل شود.

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مردم ‌متعهد و معتقد این استان نباید تاوان ‌بی‌کفایتی و قانون‌گریزی عده‌ای رو متحمل شوندبا توجه به خشک‌شدن دشت‌های استان، گازرسانی به مجتمع‌های گلخانه‌ای مورد‌ توجه قرار گیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.