دختربچه ۸ ساله ساکن قطیف عربستان براثر اهمال پزشکی درگذشت+ عکس

0 4

شفقنا- پایگاه خبری مرآه الجزیره نوشت: «فاطمه احمد المطرود» دختربچه هشت ساله ساکن قطیف عربستان براثر اهمال پزشکی مقامات این کشور جان خود را از دست داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، این پایگاه افزود: مقامات سعودی این دختربچه اهل قطیف را به هدف انتقام گیری از پدرش که در جریان اعتراضات سال ۲۰۱۱ این کشور دستگیر شد، بدون مداوا به حال خود رها کردند تا فوت کرد.

یک منبع آگاه به این پایگاه گفته است: فاطمه که به صورت عمدی از درمان های لازم منع شده بود و به دلیل اهمال پزشکی عمدی درگذشت.

براساس گفته این منبع، این دختر بچه هشت ساله روز پنج شنبه گذشته براثر بی تفاوتی دریکی از بیمارستان های این کشور و ممانعت از بستری شدنش در این بیمارستان جان خود را از دست داده است.

وی افزود: فاطمه المطرود دختر احمد المطرود زندانی سیاسی است که سالهاست به دلیل شرکت در یک تجمع مسالمت آمیز در زندان به سر می برد.

منبع یاد شده خاطرنشان کرد: در حالی که فاطمه از مشکل شدید تنفسی رنج می برد، مقامات بیمارستان از پذیرش او ممانعت می کردند و پزشکان بیمارستان از مادرش خواسته بودند که او را علی رغم وضعیت وخیم در منزلشان بستری کند. این در حالی است که دلیل مرگش بی تفاوتی های پزشکی عنوان شده است.

همین منبع در ادامه عنوان کرد: دختربچه هشت ساله به بیماری انسداد مجرای تنفس و التهاب لوزتین رنج می برد و نیاز شدید به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه داشت اما بیمارستان ها از پذیرشش امتناع می کردند.

گفتنی است احمد المطرود پدر این دختربچه اهل قطیف به دلیل فعالیت مسالمت آمیز در جنبش مردمی سال ۲۰۱۱ میلادی، دستگیر شد. دادستان سعودی درخواست اعدام او را خواستار شده بود. او اکنون در زندان به سر می برد و احتمال اعدامش نیز وجود دارد.

مقامات سعودی در پی جنبش مردمی شرق عربستان در سال ۲۰۱۱، شمار زیادی از مردم این منطقه را که بیشترشان شیعه هستند، دستگیر و اعدام کرده اند؛ برخی نیز پشت میله های زندان به سر می برند. مقامات آل سعود به هر طریقی به دنبال انتقام گرفتن از فعالان قطیف و خانواده های آنها هستند.

خبر را در مرآه الجزیره ببینید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.