رایزنی انصارالله با نمایندگان اتحادیه اروپا درباره اوضاع انسانی و محاصره یمن

0 1
رایزنی انصارالله با نمایندگان اتحادیه اروپا درباره اوضاع انسانی و محاصره یمن

سخنگوی جنبش انصارالله از رایزنی با سفیران کشورهای اروپایی درباره اوضاع فاجعه بار انسانی یمن به سبب ادامه تجاوزات ائتلاف سعودی اماراتی و محاصره ظالمانه آن خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المسیره، محمد عبدالسلام گفت امروز دیداری با سفیر اتحادیه اروپا در یمن انجام شد که طی آن اعلان مشترکی که با سازمان ملل بررسی می شود و نیز اوضاع انسانی و مبادله اسیران، کشتی صافر و تشدید تجاوزات نظامی دشمن مورد بررسی قرار گرفت.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید

وی افزود ما در این دیدار بر موضع خود در خصوص تمام این مسائل تاکید کرده و گفتیم کسانی که در برابر صلح در یمن مانع تراشی می کنند و بر  ادامه محاصره و تجاوزات اصرار می ورزند، کشورهای متجاوز و جنگ افروز هستند و بحران انسانی تنها یکی از نتایج آشکار محاصره ظالمانه و پیامدهای فاجعه بار آن برای تمام ملت یمن است.

عبدالسلام با اشاره به انعطاف پذیری انصارالله در پرونده مبادله اسیران با وجود سرسختی و قلدرمآبی متجاوزان سعودی و اماراتی تاکید کرد متجاوزان همچنان اسیران و بازداشت شدگان را در معرض انواع شکنجه جسمی و روحی و حتی قتل قرار می دهند.

وی همچنین از دیدار با سفیران هلند و چین در خصوص مسائل سیاسی، امنیتی و انسانی یمن و چالشهای منطقه ای و بین المللی خبر داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.