رشته تحصیلی ماهواره در مقطع دکتری راه‌اندازی می‌شود

0 4

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: از سال آینده در رشته تخصصی ماهواره در مقطع دکترا پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

به گزارش «تابناک»، جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به پذیرش دانشجو در مقطع دکترا در رشته تخصصی ماهواره گفت: یکی از برنامه‌های اصلی این دانشگاه برای سال تحصیلی جدید راه‌اندازی رشته تخصصی ماهواره در مقطع دکترا است که دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه پذیرش شوند.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه علم و صنعت ایران در مقطع کارشناسی ارشد دارای دانشجو در رشته ماهواره و فضا است که همین امر باعث شده توانایی‌های نخبگان و دانشمندان ایرانی در حوزه طراحی و ساخت ماهواره پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

* پذیرش دانشجو رشته ماهواره در مقطع دکتری از سال آینده

ذاکری تصریح کرد: دانشگاه علم و صنعت با توجه به سیاست‌های نظام آموزش عالی و بر اساس منویات مقام معظم رهبری در توصیه‌های هفت‌گانه بیانیه گام دوم انقلاب مسیر حرکت خود را تغییر داده است و این دانشگاه در حوز‌ه‌های مختلف علم و فناوری به خصوص رشته‌های جدید و تکنولوژی‌های جدید گام برداشته است. در واقع این دانشگاه از لحاظ رشد و پیشرفت علم و فناوری دستاوردهای قابل توجهی کسب کرده است که می‌توان به طراحی ساخت ماهواره یک و دو ظفر اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.