رشد ۳۸ درصدی تولید لوازم خانگی در کشور / ایران صاحب فناوری پیشرفته ساخت لوازم خانگی شد

0 2
رشد 38 درصدی تولید لوازم خانگی در کشور / ایران صاحب فناوری پیشرفته ساخت لوازم خانگی شد

گروه استان‌ها- معاون وزیر صمت از افزایش ۳۸ درصدی تولید لوازم خانگی در کشور خبر داد و گفت: در سال گذشته تولید اجاق گاز با ۹۴ درصد و تولید پکیج با ۱۴ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین رشد را در کشور داشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیین رسمی آغاز بهره‌برداری از واحد تولید «اسپیلت کانالی کم‌مصرف» با حضور معاون وزیر صمت، استاندار قزوین و ۲ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شب گذشته در شهرک صنعتی کاسپین قزوین برگزار شد. با افتتاح این واحد صنعتی که با سرمایه‌گذاری ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری بخش خصوصی راه‌اندازی شده برای ۴۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم بهره‌برداری از خط تولید اسپیلت کانالی از افزایش ۳۸ درصدی تولید لوازم خانگی در کشور خبر داد و اظهار داشت: در سال گذشته تولید اجاق گاز با ۹۴ درصد و تولید پکیج با ۱۴ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین رشد را در کشور داشتند و ضمن اینکه تولید تلویزیون، یخچال و ماشین لباسشویی هم به ترتیب رشد ۴۵، ۳۷ و ۲۱ درصدی داشته است.

عباس تابش خرید کالاهای ایرانی را بهترین راهکار برای کاهش هزینه‌های تمام‌شده تولید آنها دانست و اضافه کرد:‌ اگر با خرید محصولات ایرانی از شرکت‌های تولیدکننده این محصولات حمایت کنیم، هزینه ساخت آنها نزول می‌کند و در نهایت همین محصولات با قیمت پایین‌تری به دست مصرف‌کننده‌های ایرانی می‌رسد.

ایران در صنعت لوازم خانگی صاحب فناوری شد

وی با بیان اینکه طی چند سال اخیر از یک کشور جویای فناوری در عرصه لوازم خانگی به یک کشور صاحب فناوری تبدیل شده‌ایم، ادامه داد: امروز که بالاترین فناوری ساخت محصولات و کالاهای مختلف را در اختیار داریم، هیچ شرکت خارجی نمی‌تواند فناوری ساخت خود را به ما غالب کند و فقط می‌تواند در شرایط برابر با ما مذاکره کند. به این ترتیب دوران مذاکرات از موضع بالا و استثماری با شرکت‌های صنعتی ما تمام شده است.

تابش با اشاره به تنوع بالای شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی در ایران یادآور شد: تنوع تولیدکننده به معنی تنوع لوازم خانگی در بازار است و در چنین شرایطی نیازی به لوازم خانگی خارجی نداریم؛ بنابراین شرکت‌های خارجی باید شرایط ما برای حضور در بازار ایران را بپذیرند و اگر این شرایط را نپذیرند، به اندازه کافی تنوع لوازم خانگی داریم و نیازی به واردات نداریم.

استفاده ۹۰ تا ۱۱۰ درصدی تولیدکنندگان لوازم خانگی از «هپی‌کال»

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در بخش دیگری از سخنان خود برقراری تماس‌های «هپی‌کال» با مشتریان و مصرف‌کنندگان را یکی از رموز جلب اعتماد مشتری و وفادارسازی او دانست و تصریح کرد: از اوایل سال ۱۴۰۰ از شرکت‌های بزرگ تولید لوازم خانگی در کشور بازدید کرده و متوجه شدیم که سامانه هپی‌کال بین ۹۰ تا ۱۱۰ درصد در این شرکت‌ها عملیاتی شده است.

تابش با اشاره به رقابت بالای ایجادشده بین شرکت‌ها برای جلب رضایت‌مندی مشتریان از طریق هپی‌کال افزود:‌ در همین راستا شرکت‌ها و کارخانجات ما پس از نصب محصول و ارائه خدمات پس از فروش سطح رضایت‌ مشتری از کیفیت خدمات خود را از او جویا می‌شوند که این کار بهترین روش برای جلب اعتماد مشتری و آگاهی از سطح خدمات خود شرکت‌هاست.

بیشتر بخوانید

۴۹ درصد از خط تولید اسپیلت کانالی کم‌مصرف بومی‌سازی شد

همچنین معاون اقتصادی استاندار هم در مراسم افتتاح خط تولید اسپیلت کانالی عنوان کرد: ۵۱ درصد از خط تولید این واحد صنعتی خارجی و ۴۹ درصد از آن هم در داخل کشور و توسط مهندسان و متخصصان ایرانی بومی‌‌سازی شده و به تدریج این خط تولید ایرانی‌تر شده و در نهایت کل خط تولید اسپیلت کم‌مصرف در شرکت گلدایران بومی خواهد شد.

عیسی قبادی ادامه داد: در نخستین فاز تولید ۴ هزار اسپیلت کانالی در شرکت یادشده تولید می‌شود و در نهایت ظرفیت تولید این محصول ۱۵ هزار دستگاه در سال است که بسته به بازار فروش این میزان تولید قابلیت رشد و ارتقا دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.