روزنامه کویتی: ترامپ نه تنها نتوانست ایران را منزوی کند بلکه خودش را هم منزوی کرد

0 10

شفقنا- روزنامه کویتی «الجریده» در مطلبی نوشت: سال جدید میلادی با تصمیم احمقانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آغاز گشت و آن هم ترور سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، این روزنامه روز دوشنبه در مقاله ای با اشاره به این موضوع نوشت: این تصمیم، تصمیمی متهورانه، تحریک آمیز و کوتاه فکرانه بود. بدون شک علاوه بر تاثیر بالای سردار سلیمانی در خارمیانه، فرمانده یکی از شاخه های نیروهای مسلح ایران نیز بع شمار می رفت و از محبوبیت آشکاری در کشورش برخوردار بود هرچند که ترامپ خلاف این موضوع را وانمود می کرد.

نویسنده با اشاره به اینکه ترامپ پس از ترور سردار سلیمانی، بارها ایران را تهدید کرد وهمچنین نسبت به تخریب سایت های فرهنگی تهدید کرد که قطعاً جنایت جنگی محسوب می شود، در بخش هایی از این مطلب نوشت: هرچند بعدها ترامپ از چنین تهدیدی عقب نشینی کرد اما این موضوع به وضوح نشان داد که او برنامه مناسبی ندارد.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا گمان می کند که اقدامات خشونت بار اخیر ترامپ از جمله ترور سردار سلیمانی علیه ایران تاثیرگذار خواهد بود در حالی که به نظر می رسد باید در صحت چنین ادعایی شک کرد، افزود: اساس مشکل به آمریکا برمی گردد زیرا این کشوردر تعامل با ایران اهداف روشن و در خاورمیانه نیز راهبرد مشخصی ندارد و اکنون باید آمریکا پی برده باشد که نسخه اش برای خاورمیانه فاجعه بوده است.

وی در ادامه تاکید کرد: ترامپ نه تنها نتوانست ایران را منزوی کند بلکه خودش را هم منزوی کرد، خاطرنشان کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.