سئول در اعزام نیرو به تنگه هرمز مستقل عمل می‌کند

0 6

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد با گسترش مناطق عملیاتی یگان ضد دزدی دریایی کره جنوبی مستقر در خلیج عدن، بدون مشارکت در طرح آمریکا، به حفاظت از آبراه استراتژیک تنگه هرمز کمک می کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از یونهاپ،، وزارت دفاع کره جنوبی روز سه شنبه بدون اشاره به زمان و ترکیب نیروهای اعزامی اعلام کرد نیروهای اعزامی به دلیل روابط خوب سئول با تهران، به ائتلاف تحت رهبری آمریکا نمی پیوندند بلکه این عملیات را بطور مستقل آغاز می کنند.

گزارش می افزاید در میان تنش ها با ایران، ایالات متحده از کره جنوبی و سایر متحدانش خواسته است برای تأمین امنیت آب های خلیج فارس به ائتلاف نظامی بپیوندند اما سئول گفته است برای انتخاب نقش خود، گزینه های متنوعی را در نظر گرفته است.

وزارت دفاع کره جنوبی در این بیانیه آورده است: با توجه به شرایط فعلی در خاورمیانه، دولت تصمیم گرفته است به طور موقت حوزه فعالیت واحد ضد دزدان دریایی خود را گسترش دهد تا امنیت مردم و آزادی ناوبری کشتی ها تضمین شود.

نیروی دریایی کره جنوبی به منظور پیگیری تعهدات سئول برای مبارزه بین المللی با دزدان دریایی سواحل سومالی اواخر بهمن سال ۱۳۹۳ نیروهای ویژه دریایی خود موسوم به ‘واحد چئونگایی’ را به خلیج عدن در یمن اعزام کرد و تا کنون در آن منطقه مستقر هستند.

یک اژدرشکن چهار هزار و ۴۰۰ تنی به همراه ۳۰۰ نیرو متشکل از تیم های تخریب زیردریایی، تیم مهر و موم دریایی، دریانورد و خلبان های ویژه دریایی برای مراقبت کشتی های بین المللی در سواحل سومالی و آب های اطراف، در خلیج عدن مستقر هستند.

اکنون کره جنوبی زیر فشار آمریکا برای پیوستن به ائتلاف دریایی اعلام کرده است حوزه عملیات این واحد خود را از خلیج عدن به نزدیکی های تنگه هرمز افزایش می دهد اما در ائتلاف آمریکا شرکت نخواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.