سران عراق مصوبه خروج نیروهای خارجی را با فرمانده سنتکام بررسی کردند

0 7

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (INA)، ژنرال «کنت مکنزی»، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (CENTCOM) که فرماندهی کل نیروهای ارتش این کشور در مناطق خاور میانه و آسیای مرکزی را بر عهده دارد، شامگاه سه شنبه در شهر بغداد، پایتخت عراق و در حضور «متیو تولر»، سفیر کشورش، به ترتیب با «محمد الحلبوسی»، رئیس مجلس نمایندگان، «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر دولت پیشبرد امور و «برهم صالح»، رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

دفتر اطلاع رسانی الحلبوسی با صدور بیانیه ای در این باره تاکید کرد که وی و ژنرال مکنزی در دیدار خود، همکاری میان بغداد و واشنگتن در زمینه مبارزه با تروریسم برای نابودی عناصر باقی مانده گروهک تروریستی داعش از طریق هماهنگی با دولت عراق در راستای حفاظت از حاکمیت این کشور و همچنین مکانیزم های تقویت حفاظت امنیتی از پایگاه های عراقی میزبان نیروهای ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با تروریسم به رهبری آمریکا را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

دفتر اطلاع رسانی عبدالمهدی نیز در بیانیه ای در این رابطه اعلام کرد که وی در دیدار با فرمانده سنتکام، بر اهمیت روابط دوستی میان بغداد و واشنگتن و همکاری آنها در زمینه مبارزه با تروریسم و همچنین اهتمام به دور ساختن عراق از تبدیل شدن به صحنه درگیری یا پایگاه حمله به طرف های مختلف تاکید کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق به مصوبه اخیر مجلس نمایندگان این کشور مبنی بر خروج نیروهای خارجی در راستای کمک به حفظ امنیت و ثبات و تحقق نیازها و نیازمندی های تجدیدپذیر کشورش و مردم آن نیز اشاره کرده است.

ژنرال مکنزی نیز در دیدار با عبدالمهدی، اهتمام آمریکا به ادامه همکاری مشترک علیه تروریسم و پشتیبانی از توانمندی های نیروهای عراقی و آموزش آنها و همچنین تقویت امنیت و ثبات این کشور را مورد تاکید قرار داد.

پایگاه اینترنتی نهاد ریاست جمهوری عراق نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که صالح در دیدار با فرمانده سنتکام ضمن تاکید بر لزوم توسعه روابط دوستی میان بغداد و واشنگتن و هماهنگی و همکاری آنها در زمینه مبارزه با تروریسم، خاطر نشان ساخته که کشورش تبدیل به صحنه درگیری و کشمکش منطقه ای و بین المللی نخواهد شد.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، رئیس جمهوری عراق همچنین تاکید کرده که کشورش برای ایجاد روابط خوب با همگان تلاش می کند و در این که به درگیری های جانبی کشیده شود هیچ گونه مصلحتی ندارد.

ژنرال مکنزی نیز در دیدار با صالح اهتمام آمریکا به ادامه همکاری مشترک علیه تروریسم و پشتیبانی از توانمندی های نیروهای عراقی و آموزش آنها و همچنین تقویت امنیت و ثبات این کشور را مورد تاکید قرار داده است.

در دیدار آنها همچنین مصوبه اخیر مجلس نمایندگان عراق مبنی بر خروج نیروهای خارجی مورد بررسی قرار گرفته و بر اهمیت احترام و تقویت حاکمیت ملی و تصمیم ملی و مستقل این کشور و حفاظت از امنیت و ثبات آن تاکید شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.