سیر صعودی اقتصاد دانش‌بنیان در کشور/ افزایش فروش شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۸

0 5

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عصر امروز با حضور در مرکز رشد واحدهای فناور چهارمحال و بختیاری ضمن بازدید از طرح‌های فناورانه جئانان استان از چهار طرح جدید رونمایی کرد.

رشد چشمگیر فروش شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷

سورنا ستاری در حاشیه این بازدید با بیان اینکه برای دوسال آینده برنامه‌های بسیاری در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان پیش‌بینی شده است، گفت: میزان نقش این اقتصاد در کشور به شدت در حال رشد است و در سال گذشته فروش شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: طبق برآوردهای صورت گرفته در سال ۹۸، هم تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و هم رقم فروش آن‌ها رشد قابل توجهی خواهد داشت.

تاخیر چهارمحال و بختیاری در حرکت به سمت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری تا حدی از این رشد عقب است، توضیح داد: حرکت در راستای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در چهارمحال و بختیاری کمی دیر شروع شد، به عنوان مثال فقط چهار ماه از تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان می‌گذرد.

ستاری خاطرنشان کرد: با این حال رشد قابل توجهی را در استان نسبت به سفر قبل شاهد هستیم اما هنوز با ظرفیت‌ها فاصله زیادی وجود دارد.

زیرساخت‌ها برای برگشتن جوانان تحصیل‌کرده به استان فراهم شود

وی ابراز امیدواری کرد: با تصمیماتی که امروز با مسؤولان ذی‌ربط گرفته می‌شود و در اختیار گذاشتن ظرفیت مناسب برای پارک علم و فناوری و همچنین سرمایه‌گذاری لازم اتفاقات خوبی در آینده رقم خواهد خورد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: زیرساخت‌ها در استان باید به‌گونه‌ای فراهم شود که جوانان تحصیل‌کرده چهارمحال و بختیاری برگردند و در داخل استان ارزش افزوده ایجاد کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.