عاشورا، محرم را بعد از رمضان برترین ماه کرده است/ انتصاب دریادار ایرانی بیانگر دیدگاه مثبت رهبری به کردهاست

0 0
عاشورا، محرم را بعد از رمضان برترین ماه کرده است/ انتصاب دریادار ایرانی بیانگر دیدگاه مثبت رهبری به کردهاست

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسجد جامع این شهر اقامه شد، با تسلیت ایام محرم و عاشورای حسینی، اظهار داشت: محرم بعد از ماه رمضان بزرگترین ماه قمری است چرا که واقعه عاشورا در آن رخ داده است.

وی تصریح کرد: نهضت امام حسین(ع) و مکتب عاشورایی این امام همام از گذشته تا امروز و تا آخر دنیا پیام‌ آزادی، حریت، عزت، مقابله با ظلم، ایستادگی در برابر ظالم و دفاع از حقوق مظلوم دارد و این پیام باید بیش از هر زمانی تبیین شود.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه پیام‌های عاشورا برای کل تاریخ بشریت است گفت: مقابله با باطل و ایستادگی در برابر ظلم بزرگترین پیام نهضت عاشورا بوده است.

امام جمعه سنندج همچنین با تبریک انتصاب شهرام ایرانی از فرزندان غیور کردستان به سمت فرمانده نیروی دریایی ارتش، آن را نشانه دیدگاه مثبت رهبری به کردستان و اهل سنت خواند.

وی در ادامه خطبه‌ها عنوان کرد: هجرت‌ها همیشه مبدا تحولات و تغییرات بوده است که هجرت پیامبر به مکه مکرمه مبدا اسلام شد و زمانی هم هجرت ایشان اعجازی برای حضرت موسی می‌شود که در برابر فرعون بایستند.

ماموستا رستمی اذعان کرد: هجرت صحابه به مدینه هم موجب پیروزی و استقرار دین اسلام شد چرا که آنها تمام مال و زندگی خود را رها کردند تا اسلام مستقر شود.

وی اضافه کرد: اگر همه مسوولان براساس موازین و دستورات دین با مردم برخورد کنند مشکلی در جامعه پیش نخواهد آمد.

امام جمعه سنندج ادامه داد: پیامبر می‌فرمایند هر کس صحابه من را دوست داشته باشد من را دوست دارد و کسی که من را دوست بدارد خدا را دوست دارد.

 وی در پایان سخنانش، حضرت علی و حضرت ابوبکر را از یاران نزدیک پیامبر عنوان کرد که در تمامی سختی‌ها همراه ایشان بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.