عبدالله عبدالله:آینده‌ی دموکراسی افغانستان به سرنوشت انتخابات ریاست‌جمهوری وابسته است

0 4

شفقنا افغانستان – عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان و یکی از نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفته است که آینده‌ی انتخابات و دموکراسی افغانستان به انتخابات ۲۰۱۹ میلادی (ششم مهر ۱۳۹۸ ) وابسته است.

به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان؛ عبدالله این اظهارات را در دیدار با شماری از سناتوران امریکایی در کابل مطرح کرد.

در این دیدار که شش سناتور امریکایی به ریاست «جانی ارنست»، جان بس، سفیر ایالات متحده‌ی امریکا در کابل و معاون نیروهای حمایت قاطع حضور داشته‌اند، در مورد سرنوشت انتخابات ریاست‌جمهوری، مذاکرات صلح، همکاری‌های منطقه‌ای، مبارزه با تروریزم و هراس‌افگنی و روابط دوجانبه کابل – واشنگتن بحث و گفت‌وگو شده است.

به نقل از اعلامیه‌ی ریاست اجراییه افغانستان، آقای عبدالله در این دیدار ابراز امیدواری کرده است که نتایج انتخابات طبق قانون و براساس آرای پاک مردم افغانستان از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام شود.

عبدالله تأکید کرده است که از تقلب در انتخابات افغانستان از سویی کسانی که از تقلب سود برده‌اند و سود می‌برند، به‌صورت نظام‌مند استفاده می‌شود. به گفته‌ی او، این وضعیت دیگر برای مردم افغانستان قابل قبول نیست.

رئیس اجرایی افغانستان در این دیدار همچنان صلح را از اولیت‌های مردم افغانستان خوانده و از تلاش‌های ایالات متحده‌ی امریکا و متحدان افغانستان برای دست‌یافتن به صلح استقبال کرده است.

داکتر عبدالله گفته است که تمام جریان‌ها در افغانستان از تلاش‌ها برای صلح استقبال می‌کنند. او همچنان ابراز امیدواری کرده است که اقدامات اخیر بتواند راه را برای مذاکره‌ی مستقیم میان حکومت افغانستان و طالبان هموار سازد.

رئیس اجرایی افغانستان نقش کشورهای منطقه را در برقراری صلح و ثبات دائمی در افغانستان مهم دانسته و تأکید کرده است که در هر طرح و تلاش برای دست‌یافتن به صلح، اجماع منطقه‌ای در نظر گرفته شود.

در همین حال سناتور «جانی ارنست» از تحولات مثبت در چند سال اخیر در افغانستان ابراز خرسندی و همچنان از قربانی‌های نیروهای افغان و امریکایی در راستای مبارزه با دهشت‌افگنی قدردانی کرده است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.