عضو القاعده در سوریه از اتحادیه اروپا کمک‌هزینه تحصیلی می‌گرفت

0 3

شفقنا- هفته گذشته یک تروریست تکفیری که در سوریه جنایت‌های زیادی مرتکب شده بود در فرانسه دستگیر شد؛ تا اینجای کار اتفاق چندان مهمی رخ نداده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از راشاتودی؛ گروه‌های حقوق بشری در فرانسه نمی‌توانستند شادی خود را از بازداشت مجید مصطفی نعمه تروریست ۳۰ ساله فرانسوی که در سوریه دست به جنایت زده بود، پنهان کنند. نعمه که نام سازمانی او اسلام علوش است سالها بعنوان سخنگوی گروه تروریستی و وابسته به القاعده به نام جیش‌الاسلام فعالیت می‌کرد. او بعدها از این گروه جدا شد و با یک روزنامه‌نگار صهیونیست مصاحبه کرد. او در این مصاحبه خواستار بازگشت به فرانسه و زندگی عادی شده بود. البته علوش این کار را هم کرد و مدتی بعد به فرانسه بازگشت.

حالا این تروریست بازداشت شده، اما این همه ماجرا نیست. الان مشخص شده که علوش دستکم سه ماه کمک‌هزینه تحصیلی از اتحادیه اروپا می‌گرفته است. او سه ماه در یک دانشگاه وابسته به اروپا در مارسی درس می‌خوانده است. علوش همچنین یک ترم دانشگاهی در ترکیه و یک ترم هم در مجارستان درس می‌خواند. حالا که این تروریست درس‌خوان بازداشت شده انتقادها از عدم نظارت فرانسه و اروپا بر تروریست‌هایشان افزایش یافته است.

خبر اصلی را در راشاتودی ببینید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.