فعالیت سامانه ناپایدار طی امروز در استان اردبیل/ هشدار هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب و صاعقه

0 0
فعالیت سامانه ناپایدار طی امروز در استان اردبیل/ هشدار هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب و صاعقه

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده جوی نسبتاً ناپایدار تا روزهای پایانی هفته در غالب مناطق استان به‌ویژه در نواحی مرکزی و جنوبی است.

با توجه به نفوذ سامانه بارشی از روز گذشته، در غالب نواحی مرکزی و جنوبی استان شاهد وزش تندباد موقتی و رگبار باران و رعدوبرق هستیم و اوج ناپایداری نیز طی روز یکشنبه در نواحی مرکزی و جنوبی انتظار می‌رود و این سامانه ناپایدار تا صبح دوشنبه در برخی نواحی به‌ویژه مناطق جنوبی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

با توجه به اینکه افزایش حجم رواناب و احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، بارش تگرگ در نواحی مستعد استان و احتمال اصابت صاعقه به خصوص در ارتفاعات استان وجود دارد توصیه می‌شود هم‌استانی‌ها در تردد غیرضروری به‌ویژه در ارتفاعات و نواحی کوهستانی، حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر احتیاط کرده و از چرای احشام در دامنه‌ها و ارتفاعات استان خودداری نمایند.

از ظهر دوشنبه تا ظهر سه شنبه از شدت ناپایداری‌ها موقتاً در استان کاسته خواهد شد؛ اما از بعدازظهر سه شنبه با نفوذ زبانه پرفشار که با جریانات مرطوب خزری همراه است مجدداً بر شدت ناپایداری‌ها افزوده شده و شاهد رگبار باران و رعدوبرق در غالب مناطق استان تا شب چهارشنبه خواهیم بود.

از امروز تا پایان هفته روند تغییرات دمایی کاهشی خواهد بود.

انتهای پیام/۳۴۶۳

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.