آزادی ۱۸۸ مددجوی جرائم غیرعمد از زندانهای استان کردستان در سال۱۳۹۸

0 1

آزادی ۱۸۸ مددجوی جرائم غیرعمد از زندانهای استان کردستان در سال۱۳۹۸

رئیس کل دادگستری کردستان بیان داشت: در سال ۱۳۹۸ تعداد ۱۸۸ زندانی جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد و به آغوش گرم خانواده و جامعه بازگردانده شدند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان، محمدرضا مترقب با تقدیر از عملکرد ستاد دیه استان بیان داشت: با تلاش و پیگیری اعضای ستاد دیه استان کردستان و حمایت مقامات قضایی و همکاری معتمدین محلی و خصوصا شورای حل اختلاف مستقر در زندانها در طول سال ۱۳۹۸ تعداد ۱۸۸ زندانی جرائم غیر عمد از زندانهای استان کردستان آزاد و به آغوش گرم خانواده و جامعه بازگردانده شدند.

 

رئیس کل دادگستری کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت : برای آزادی این تعداد زندانی جرایم غیر عمد زندانهای استان، دومیلیارد و ۸۴۶ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان از محل صندوق تامین خسارتهای بدنی ، سه میلیارد و ۸۹۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از محل تسهیلات قرض الحسنه و ۱ میلیارد و ۶۴ میلیون و ۵۱۴ هزار تومان نیز از محل کمک های بلاعوض ستاد دیه کشور اخذ گردید.

 

وی به اخذ رضایت شاکی به مبلغ ۶ میلیارد و ۴۶۳ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان نیز اشاره و خاطرنشان کرد : در این راستا مبلغ ۱ میلیارد و ۸۹۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان میزان کمک ستاد دیه استان و ۱ میلیارد و ۸۷۱ میلیون و ۱۷۱ هزار تومان از محل اعسار و تقسیط بدهی پرداخت شده است.

 

مترقب با بیان اینکه ۱۷۹ نفر از زندانیان آزاد شده “زندانیان مرد” و ۹ نفر نیز “زندانیان زن” بوده‌اند، افزود: از مجموع زندانیان آزاد شده، ۱۶۰ زندانی از محکومین مالی، ۱۴زندانی از محکومین تصادفات غیرعمد و حوادث و همچنین۱۴ زندانی نیز از محکومین مهریه و نفقه بوده‌اند.

 

رئیس کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد : در حال حاضر ۳۰۰ مددجوی جرایم غیرعمد در زندانهای استان کردستان حضور دارند که مبلغی بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان برای آزادی آنان مورد نیاز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.