آغاز همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری قوه قضاییه و فدراسیون فوتبال با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی

0 0

آغاز همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری قوه قضاییه و فدراسیون فوتبال با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی

دبیرشورای ارتقای آگاهی های عمومی معاونت اجتماعی قوه قضاییه در نشست با دبیرکل و مدیران فدراسیون فوتبال بر لزوم پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد. 

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، در این نشست که با حضور مدیران حقوقی، قضایی، رسانه ای و فرهنگی فدراسیون فوتبال برگزار شد اعضای حاضر به ریشه های شکل گیری برخی از آسیب ها در فوتبال و نقش آن در جامعه اشاره کردند و کنترل این آسیب ها را نیازمند همکاری و برنامه ریزی دوجانبه دانستند. محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز در همین رابطه بر لزوم همکاری مداوم و انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک تاکید کرد.

مهدی افتخاری با اشاره به نقش پررنگ رسانه ها در جامعه و ورزش کشور گفت: مدیران عامل باشگاه های فوتبال، مدیران فدراسیون، فوتبالیست ها و مدیران و خبرنگاران ورزشی با ارتقای دانش حقوقی و دانش جامعه شناسی خبر میتوانند نقش بی بدیلی در پیشگیری از آسیب ها چه در حوزه فوتبال و چه در کلیت جامعه داشته باشند. وی اعلام آمادگی کرد درصورت نیاز، معاونت اجتماعی قوه قضاییه میتواند دوره های کارگاهی دراین حوزه برگزار کند و با ارتباط مداوم با رسانه های ورزشی با این رسانه ها و مدیران روابط عمومی همکاری داشته باشد.  

دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی با اشاره به اینکه اهمیت فوتبال بر کسی پوشیده نیست و دیدیم که مسابقات تیم ملی فوتبال در جام جهانی مورد توجه و تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفت اظهار کرد: فوتبال به عنوان یک ورزش محبوب و پرمخاطب میتواند در صورت مدیریت مدبرانه باعث ارتقای سرمایه اجتماعی شود. 

وی ضمن اشاره به بند۵ ماده۲ و بند۱ ماده۵ اساسنامه فدراسیون فوتبال افزود: همکاری در تحقق اهداف عام المنفعه در جامعه و پیشبرد اهداف بشردوستانه و همچنین مبارزه با خشونت از مواد مهم این اساسنامه است. 

محمد نبی دبیر کل فدراسیون نیز ضمن تاکید بر اهمیت نقش رسانه ها و خبرنگاران در ایجاد فضای پاک در جامعه، برای برنامه ریزی و آموزش در این حوزه اعلام آمادگی کرد و این موضوع را از ضرورتها و اهداف مهم همکاری دوطرفه دانست. 

دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران به اهمیت و نقش بیبدیل فضای مجازی و اخباری که در این فضا منتشر میشود اشاره کرد و از کاربران و علاقمندان خواست هیچ خبری را در این حوزه بدون تحقیق نپذیرند.

وی گفت در حوزه فرهنگ کارها و گفتارهای غیرمستقیم بیشتر موثر است و در این امر باید از ظرفیت چهره های ارزشی و محبوب در ورزش کمک بگیریم. 

نبی موفقیت نسبی فوتبال در مقایسه با رشته های دیگر را خوب ارزیابی کرد و با اشاره به تاثیر فوتبال از جنبه های مختلف در جامعه، ابراز امیدواری کرد با همکاری مداوم با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه میتوانیم در ارتقای سرمایه اجتماعی و کاهش آسیبها در فوتبال و نهایتا در جامعه، برنامه های موثری را اجرا کنیم.  

در ابتدای این نشست مدیران و کارشناسان دو طرف در خصوص ریشه های شکل گیری آسیب ها و زمینه های همکاری، نظرات خود را بیان کردند و با تصمیم اعضای حاضر مقرر شد علاوه بر ایجاد زمینه انعقاد تفاهمنامه همکاری، نشستهای تخصصی و موضوعی برگزار شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.