آمار طلاق در زنجان ۱۴ درصد کاهش یافت

0 8

 رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: با اقدامات صورت‌گرفته در زنجان، آمار طلاق در سال گذشته نه تنها افزایش نیافت بلکه ۱۴ درصد نسبت به سال ۹۷ کاهش پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی اظهار داشت: کاهش ازدواج و افزایش طلاق، موضوعاتی است که کشور و استان زنجان از آن رنج می‌بردند.
 

رئیس کل دادگستری زنجان خاطرنشان کرد: هر چند آمار استان زنجان پایین‌تر از میانگین کشوری بود اما هر ۲ مورد، معضل نگران‌کننده‌ای بود که ادامه این روند، آینده کانون خانواده‌ها را دچار چالش جدی می‌کرد.
 

صادقی نیارکی افزود: به همین دلیل، کاهش آمار طلاق در دستور کار معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قرار گرفت و همه دستگاه‌های مرتبط نیز در این زمینه ورود پیدا کردند.
 

رییس کل دادگستری استان زنجان ادامه داد: ارائه آموزش‌های قبل از ازدواج توسط دانشگاه علوم پزشکی، راه‌اندازی سامانه تصمیم توسط بهزیستی در کنار راه‌اندازی بنیاد صیانت از خانواده و فعال کردن مراکز مشاوره خانواده و سازمان‌های مردم‌نهاد، بخشی از اقدامات در سطح استان بود که نتایج آن در کاهش ۱۴ درصدی آمار طلاق در سال گذشته مشاهده شد.
 

وی گفت: عوامل موثر در طلاق نیز احصا شد و سراغ درمان آن‌ها رفتیم و امیدواریم در سال ۹۹ شاهد کاهش بیش از این نیز باشیم.

صادقی نیارکی افزود: خانواده‌ها باید همراهی کرده و زوجین نیز تحمل خود را بالا و توقع خود را پایین بیاورند تا بتوان به زندگی مسالمت‌آمیز کمک کرد.
 

رییس کل دادگستری استان زنجان در خصوص برگزاری جشن گلریزان گفت: ۱۱۱ نفر از محکومان مالی جرایم غیرعمد این استان، چشم‌انتظار کمک مردم برای آزادی از زندان هستند که مجموع بدهی آن‌ها بالغ بر ۵۴ میلیارد تومان است.
 

وی اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد محکومان، متاهل و سرپرست خانواده بوده و در میان آن‌ها افراد بالای ۸۰ سال سِن و شماری هم از سادات وجود دارند.
 

صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت برگزاری برنامه‌های تجمعی، جشن گلریزان به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شود.
 

وی با بیان اینکه شمار محکومان سال گذشته ۱۷۹ نفر بود ولی امسال ۱۱۱ نفر است، خاطرنشان کرد: با تلاش‌ها و اقدامات صورت‌گرفته خوشبختانه هیچ محکوم مهریه در زندان‌های استان نداریم و فقط محکومان مالی هستند.
 

صادقی نیارکی ابراز کرد: امیدواریم با مشارکت مردم و خیران در پایان ماه مبارک رمضان، عید سعید فطر، جشن آزادی این افراد و بازگشت آن‌ها به کانون گرم خانواده باشد.
 

وی گفت: مردم مومن و خیرخواه زنجان همواره مشارکت پررنگی در این برنامه‌ها داشته و همدلی خود را در رزمایش مواسات نیز اثبات کردند.
 

صادقی نیارکی افزود: خیرخواهی، دینداری و نوع‌دوستی مردم استان زنجان مثال‌زدنی است و نیکوکاری خود را در جشن گلریزان نیز به نمایش خواهند گذاشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.