ابزار کار و ماشین آلات واحد‌های تولیدی در حال فعالیت نباید توقیف شوند

0 6

ابزار کار و ماشین آلات واحد‌های تولیدی در حال فعالیت نباید توقیف شوند

رئیس کل دادگستری استان البرز تاکید کرد: ابزار کار و ماشین آلات واحد‌های تولیدی که در حال فعالیت هستند نباید توقیف شوند و راهکار دیگری باید برای حل مسائل و مشکلات موجود با حفظ حقوق افراد در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان البرز، حسین فاضلی هریکندی در آیین افتتاح همزمان شورای حل اختلاف ویژه امور اقتصادی و بازرگانی کرج، نظرآباد، ساوجبلاغ و اشتهارد عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان بحث رسیدگی به پرونده‌های مربوط به حوزه تولید و اقتصاد است که در مراجع قضایی مطرح می‌شد.

رئیس کل دادگستری استان افزود: در مسائل اقتصادی، اختلافاتی بین تولیدکنندگان با مراجع دولتی، خصوصی، کارگران و حوادث بین کار و سایر اختلافات بین کارگر و کارفرما بوجود می‌آید، اگرچه می‌خواهیم این مشکلات نباشد، اما امری اجتناب ناپذیر است.

این مقام قضایی استان البرز با اشاره به مسائل مطرح شده در جلسه شورای اداری استان البرز و تاکیدات رئیس قوه قضاییه گفت: در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه مبنی بر حل اختلاف و مسائل و موضوعات مربوط به واحد‌های تولیدی در شورای حل اختلاف و اینکه دادگستری استان نسبت به این موضوع و ایجاد شورای حل اختلاف تخصصی برای حل و فصل موضوعات مربوط به اختلافات تولید کنندگان اقدام کند، طی تماس با رئیس شورا‌های حل اختلاف استان البرز تاکید شد که این موضوع در فرصت هرچه کوتاه تر پیگیری شود و دستورات رئیس قوه قضاییه در استان اجرایی شود.

وی ادامه داد: طی روزهای اخیر جلساتی به اتفاق اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تشکیل شد. همچنین از سوی روسای دادگستری و دادستان‌های شهرستان‌ها در شهرک های صنعتی (اشتهارد، ساوجبلاغ و نظر آباد) سه جلسه دیگر برگزار شد و امروز همزمان در ۴ شهرک صنعتی، ۴ شعبه حل اختلاف ویژه امور اقتصادی و بازرگانی شروع به کار خواهند کرد.

فاضلی افزود: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و با عنایت به سند تحول قضایی تمام برنامه‌ها با زمانبندی مشخص اجرا می‌شود و برای هر برنامه‌ سقف زمانی تعیین می‌شود و معتقدیم باید در اسرع وقت دستور رئیس قوه قضاییه و خواست و مطالبه به حق فعالین اقتصادی و تولید کنندگان محقق گردد لذا تمهیدات مقدماتی انجام و مکان آماده شده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه مسائل مربوط به تولید کنندگان و فعالین اقتصادی در این شورا‌ها رسیدگی خواهد شد، گفت: در حال حاضر این موضوع در ۴ فاز پیش بینی شده است و باید ببینیم ورودی پرونده‌ها چگونه است، اگر لازم باشد شعب را توسعه خواهیم داد و وارد فاز‌های بعدی می‌شویم.

فاضلی هریکندی با اشاره به اینکه سیاست قوه قضاییه و دادگستری استان عدم توقیف وثایق و ابزار کار است، تصریح کرد: ریاست قوه قضاییه تاکید کرد که هیچ واحد تولیدی به جهت اجرای احکام قضایی و سایر موضوعات نباید تعطیل شود که این موضوع مورد توجه است و ابزار کار و ماشین آلات واحد‌های تولیدی که در حال فعالیت هستند نباید توقیف شوند و راهکار دیگری باید برای حل مسائل و مشکلات موجود با حفظ حقوق افراد در نظر گرفته شود.

بنا مولایی رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در این جلسه گفت: اتاق بازرگانی نیز در راستای هم افزایی تلاش کرده تا بتواند با بهبود قوانین کسب و کار و بر اساس اختیارات داده شده در این راستا حرکت کند.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت قضایی از تجار، گفت: از رییس قوه قضاییه تشکر می‌کنیم که در این راستا قدم خوبی برداشت. امید است با این حرکت جدید که اتفاق می‌افتد یکسری دغدغه‌های موجود از سر راه تولید برداشته شود و حمایت قضایی در سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد.

۷۰۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.